Kaputu açınca yanan lamba nasıl olur?

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yapan oldumu, yada böyle bir konu var mı bulamadım ama; ön kaputu açtığımızda malum ışık yok; oraya bir yerlere kaput açıldığında otomatik yanan bir lamba yapılabilir mi? (Bagajdaki gibi) Olursa nereye monte edilmeli ki motor sıcağından etkilenmesin...

Bir sürü proje arasına basit ama kullanışlı bir yöntem olan bu uygulama da katılırsa iyi olur bence...

Edid: AlpMurat adlı arkadaşımızın bulduğu bir konu; faydalı olacağın düşünerek buraya aldım...Yapan arkadaşın eline sağlık ben beğendim açıkcası.... (ALINTIDIR)

1. Şerit ledlerden 3erli 4 grup kestim. Kaputun altına yapıştırdım.
2. Kabloları çektim. Şaseyi sol çamurluk vidasından, + ucu sigorta kutusundan aldım.
3. Hangi aracın bilmiyorum, bir adet çıkma kapı müşiri (anahtarı) aldım elektrikçimden.
4. Motor kapağındaki delikleri ve kanalları kabloları saklamak için kullandım.
5. Anahtarı (resimde işaretli) orada bulunan boş bir vida deliğine taktım.
6. Kabloları su fıskiye borularına cırcır kelepçe ile bağladım. Ledlerin üstüne sprey cila sıktım ki su geçirmesinler.

10___images_projects_kaput_k1.jpg

10___images_projects_kaput_sase.jpg

Kapı müşirini taktığım yer (kırmızı daire içinde):

10___images_projects_kaput_4.jpg

10___images_projects_kaput_circir.jpg

Karanlıkta motor bölümünün görünüşü:
10___images_projects_kaput_son.jpg

Son düzenleme:

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yapacağım astraya, 88 doğanım vardı onda bile vardı, ön tarafta fren ana merkezin üzerinde kendinden düğmeli idi, yine ona benzer bişey düşünüyorum, asıl önemlisi astra g kasada direksiyonun altında sol taraftaki mini torpidoya müşürlü aydınlatma yapacağım, proje ve malzemeler hazır, yalnız apaçi işi olmasın diye sarı ışık olacak, aynı şekilde ayak aydınlatması ve ayna altı aydınlatmamda olacak, onlarında malzemeleri hazır, yarıyıl tatilinde zamanım oldukça yapacağım,,,

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yapacağım astraya, 88 doğanım vardı onda bile vardı, ön tarafta fren ana merkezin üzerinde kendinden düğmeli idi, yine ona benzer bişey düşünüyorum, asıl önemlisi astra g kasada direksiyonun altında sol taraftaki mini torpidoya müşürlü aydınlatma yapacağım, proje ve malzemeler hazır, yalnız apaçi işi olmasın diye sarı ışık olacak, aynı şekilde ayak aydınlatması ve ayna altı aydınlatmamda olacak, onlarında malzemeleri hazır, yarıyıl tatilinde zamanım oldukça yapacağım,,,

Güzel düşünceler, motor aydınlatmanın nasıl yapıldığı hakkında resimli bir anlatım yaparsan (yaptığında) çok hoş olur... 88 doğandaki nasıl bilmiyorum, özellikle onunla ilgili bir resim koyan olursa belki ona benzer birşeyler yapılabilir...

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski doğanlarda orjinal midir nedir, amcamların 87 modelinde de vardı yanlış hatırlamıyorsam... Düğmeli evet.

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğanlarda orjinal üzerinde düğme var istediğinde açar istediğinde kapatırsın

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaputun iç alt kısmına şerit led olursa güzel olur

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sarı renk işaretli yerde lamba
üzerinde sola sağa hareket eden açma anahtarı var

Ekli dosyalar

• 155i9fc.jpg
    155i9fc.jpg
    87 KB · Görüntüleme: 157

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ordaki sıcak-soğuk toz pas'a led falan dayanmaz, ampul koyarsanız da kapaklı falan bişey bulup koyun.

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sarı renk işaretli yerde lamba
üzerinde sola sağa hareket eden açma anahtarı var

O lambanın aynısı (üzerinde düğmesi olan) alınıp bizde uygun bir yer bulmak lazım; ben bir ara bakacağım; fotoğraf için teşekkürler, iyi fikir oldu, umarım benzerini yada aynısıı bulabilirim bu lambanın...