Kaputtaki karbonu söktüm...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün ön kaputtaki karbonu söktük el birliğiyle. İnanır mısınız tam 5 saat zamanımızı çaldı bu lanet iş.
Kaputtaki karbonu söktükten sonra o pis yapışkan kaputun üstünde yapıştı kaldı... Bunu nasıl sökeceğiz derken aklımıza 2 çeşit geldi; Tiner veya Gaz Yağı...
Tinerin boyayı da kaldıracağını düşünüp, gaz yağı ile işe giriştik, büyük bir kısmını çıkardık ama özellikle kaputun orta kısmında o yapışkan adeta kaputla bütünleşip kaldı... Ne yapsak ne etsek çıkmıyor, tırnakla veya sert bir cisimle kazınsa dahi çıkmıyor...
Sonra bir abinin önerisiyle dyo markasının pasta'sını kullandık, o kadar uğraştık meğer çözüm pasta'ymış... Pastayı sürüp kazıyınca hemen çıkardı attı, sonra güzel bi cilalayıp fotoğraflarını çektik, buyrun;

ESKİ HALİ;

8n5J2a.jpg

DXma6O.jpg

YENİ HALİ;

mlpn7R.jpg

ElNZ6A.jpg

jJpo1r.jpg

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pırıl pırıl olmuş maşallah...

Sağolasın nadir abi, bugün iç-dış güzelce bi temizledik fotoğraflarını çektik, ilana koydum arabayı, yarın link atarım buraya da...

Ön kaputtaki karbonu müşterinin kafasını karıştırmasın, altında bişey aramasın diye söktüm. Ben alırken memur amcaya güvenip böyle almıştım, itimadın olsun altında bişey yok, istersen söktürelim demişti güvenmiştim, adam gerçekten sözünün eriymiş...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Siyah renk araçta parlayınca 10 numara bir görünümü var. Birde çabuk kirlenmese ;)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kaplamalarin bir omru varmi acaba mesela kac yil sonra mutlaka sokulmeli benim 1.5 yil oldu seffaf kaput koruma

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim cruze'dada vardi. Aldigim gün aksam 8 de eve geldim 1 de eve girdim sökuyorum diye. Bende kalmadi yapiskan çok ama ufak tefek kaldi kaynar suyu döktüm o bölgelere silince cikmisti. Ama akil kari is değil folyo falan.

HUAWEI G610-U30 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba negüzel olmuş ya....
bende merthan abininkini sökerken perişan etti beni tırnaklarımın içi kanadı hep;çıt çıt minik minik söküldü ...ama değiyor sonundaki uğraşa..simsiyah..

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıcak hava tabancası veya Fön makinası ile hızlıca çıkması lazım. Güneşte yıllarca kalmış reklam tabelalarını bu şekilde söküyorduk. Kaput olmasa tiner ile de tertemiz olurdu.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et