kaput lastiği

Umitbjk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: kaput lastiği

Bende az önce aracımda kontrol ettim.Sert plastik var.Sizlerdeki gibi yumuşak madde yok.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Umitbjk link' Alıntı:
Bende az önce aracımda kontrol ettim.Sert plastik var.Sizlerdeki gibi yumuşak madde yok.
Dostum sert veya yumusak olayi degil sonucta ayni parca
Talzik vurdummu ciziliyor

komikim33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanırım 2012 modellerde o parça değişmiş benimde aracım 2012 ama sert  ve çizilecek gibi durmuyor

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar konu biraz farklı ama benzerlik gösteriyor diye yeni bir başlık açmak istemedim. Dün sonaxa gittim aracı yıkattım. Ücretsiz cilayı da yaptırayım dedim. Eleman cilayı attı sonra bekledik bi 20 dk sonra silmeye başladı. Sonra kaputu silerken resim gösterdiğim bölgelere biraz da fazla güç uygulayınca içeriye biraz esnediğini söyledi. Bu normal değil falan dedi ama çok da ciddiye almadım. "Ses yapmıyor mu bu hocam"" falan diyince ben de elimle şöyle bir baskı uyguladım evet biraz esniyor. Ama ses falan yapacak kadar değil. Baskı uygulamadan uygulamaya değişir tabi. Silerken bastırsanda esneme yok. Ben bu kaputu esnetirim diye bastırırsan doksan derece açıyla esnetiyorsun :) Bu normal mi? Yoksa kasise flan girince bu alt kısmında kaputun metali tutan plastik aparatlar falan vardı da düştü mü diye de düşünmeden edemedim.

[img=800x563]http://f1212.hizliresim.com/14/v/hbwbr.jpg[/img]

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende aracmı kendim yıkar cilalarım ama kaputun o kadar zayıf bir bölgesine rastlamadım açıkcası.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Bunu test etmek de sakat. Adam ne yapıyorsun arabama der şimdi. En iyisi servise yolum düştüğünde showroom a girip araçların kaputlarına bastırayım... special_prayer blahhh

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dün gece bu konuyu görünce sabah ilk işim bahsedilen yeri kontrol etmek oldu ama hakkaten sert bi plastik var orda. Bahsedildigi gibi yumuşak degil benimkinde.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merak ettım ben de yarın bir bakayım, aracı makınede yıkatamıyoruz e sımdı tazyıklı suda da mı yıkatamayacagız kendımde yıkayamıyorum, belkı makyajlılarda bu bolgeyı sert yapmıslarsır sımdıye kadar hep tazyıklı suyla yıkattım boyle bır sorun dıkkatımı cekmedı

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
Arkadaşlar konu biraz farklı ama benzerlik gösteriyor diye yeni bir başlık açmak istemedim. Dün sonaxa gittim aracı yıkattım. Ücretsiz cilayı da yaptırayım dedim. Eleman cilayı attı sonra bekledik bi 20 dk sonra silmeye başladı. Sonra kaputu silerken resim gösterdiğim bölgelere biraz da fazla güç uygulayınca içeriye biraz esnediğini söyledi. Bu normal değil falan dedi ama çok da ciddiye almadım. "Ses yapmıyor mu bu hocam"" falan diyince ben de elimle şöyle bir baskı uyguladım evet biraz esniyor. Ama ses falan yapacak kadar değil. Baskı uygulamadan uygulamaya değişir tabi. Silerken bastırsanda esneme yok. Ben bu kaputu esnetirim diye bastırırsan doksan derece açıyla esnetiyorsun :) Bu normal mi? Yoksa kasise flan girince bu alt kısmında kaputun metali tutan plastik aparatlar falan vardı da düştü mü diye de düşünmeden edemedim.

[img=800x563]http://f1212.hizliresim.com/14/v/hbwbr.jpg[/img]
evet tüm araçlarda esniyor, benim aracımda da esniyordu
kaput kapağı kapatma kısmından kaynaklı sanırım, hatta servistekiler elle bastırıp
kapatmayın demişlerdi esnerken fazla bastırıp zarar gelmemesi için

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
evet tüm araçlarda esniyor, benim aracımda da esniyordu
kaput kapağı kapatma kısmından kaynaklı sanırım, hatta servistekiler elle bastırıp
kapatmayın demişlerdi esnerken fazla bastırıp zarar gelmemesi için

Buna dikkat ettinğinize sevindim hocam. Acaba problem mi var falan diye düşünmedim değil bugün. Hiçbir arkadaş da bununla ilgili birşey yazmayınca bu durumla karşılaşmadılar düşüncesi oluştu kafamda.

O zaman kapatırken yukarıdan serbest düşme yöntemiyle kapatmak daha mantıklı mı?