kapıları anahtarla açamıyorum

muharrem

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
merhaba,
yeni aldığımız aracın kumandası zor basıyordu, kapıları anahtarla açmak istediğimde kapıları açmadı, anahtar çevrilmiyor bağajda aynı şekilde anahtarla açılmıyor, kumanda olduğu için kontrol etmek aklımıza gelmedi
kapı kiliti ve kontak değişiyormu? maliyeti hakkında bilgisi olan varmı? nasıl çözebilirim. yardım rica ederim.

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bir gün yağmurlu bir havada kumandayı suyun içine düşürdüm.İçine su kaçtı.Araba kilitliydi anahtarla açayım dedim ne mümkün.Milim dönmüyor.Kumandayı söktüm kuruladım ama çalışmadı.Gecenin 12 si düğünden döneceğim kaldım orada.Arkadaşlar sağolsun eve bıraktı bizi.Ertesi gün pas sökücü ve wd 40 alarak aracın yanına gittim.Yavaş yavaş çevirerek Açabildim.Bence sizde bu şekilde yapmalısınız.

mmmddd66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende ilk arabayı aldığımda ne olur ne olmaz diye kapıları anahtarı takarak açayım dedim , anahtar oynamadı bile yerinden. dedim 10 senedir kimse açmamış. Anahtar deliğinden bolca sprey pas sökücüyü gönderdim. 2-3 saat öylece beklettim. sonra bir sağ sola çevire çevire yerinden millim oynadı biraz daha pas sökücü sıktım açıldı. Pas sökücü ve ya wd 40 i deneyin ama biraz bekleyin hemen çözülmüyor. birazda kuvvet uygulayın benim anahtar kırılacak diye korktum valla

muharrem

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
akşam pas sökücü ve vd40 deneceyeceğim, inşallah açılır, bilgi için teşekkür ederim.