Kapı Gergisi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş abi corsaların ki astra h lerinki gibi, silindir şeklinde altlı üstlü parça var, geregini mili o silinidirn arasında gidip geliyor. O silindir boşluk yaptığında ses yapıyor :(

Vectra'lar biraz daha pahalı ama karşılığını da veriyor. Kullandığım Vectra 26 seneye girdi, bir çok yeri halen orijinal olarak duruyor.

O silindirler tek olarak satılmıyor mu?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bizim SW lerin özellikle ön kapıları hep aynı galiba :)

Abi sorma ya. Biliyorsun işte sende de aynı var. Kapı durmuyor belli bir eğim de fazla bir eğim olmasına da pek gerek yok aslında bende dedim acep bunun bir yayın sertlik ayarı filan var mı diye? Belki sen bilirsin... Ben baktık orasına burasına ama bir şey görünmüyor.

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Vectra'lar biraz daha pahalı ama karşılığını da veriyor. Kullandığım Vectra 26 seneye girdi, bir çok yeri halen orijinal olarak duruyor.

O silindirler tek olarak satılmıyor mu?

Maalesef satılmıyor, ama tornada metali yaptırılabilir, zaten çabuk aşınsın diye plastikten yapmışlar. Otomotivde esas kar araç satışında değil yedek parçada.
Biz de safsaf gresle falan yağlıyoruz; aman uzun ömürlü olsun falan.... Kaçarı yok eninde sonunda takırtı ve gergi değişimi şart.

Savaş abi sana katılıyorum, üst segment araçlar pahalı fakat malzeme kaliteli. Benim önceki aracım fiat palio du. Aynı kapı gergi problemi onda da vardı. (Hatta dikkat edin fiat albea taksilerde kapı gergisi hep ses yapar.) Serviste ben isyan edince biraz fiyat farkı olsa da marea nın gergisini taktılar, daha önceden 2 sene ömrü olan gergi 6. yılın sonunda aracı sattığıumda hala saat gibi çalışıyordu ve sessizdi.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Galip silindir tek satılmıyorsa o zaman bir tornacıda metalini yaptırmakta fayda var. Hatta yaptırmışken 4 tane yaptırmalı, diğer kapılarınkini de eskidikçe değiştirmeli.

süraka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba bizim asta 99 sw nin arka kapı gergileri sorunluydu ankara da hurdacılardan çiftini 50 tl almıştım kaportacıda 25 tl aldı işlem tamam

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
merhaba bizim asta 99 sw nin arka kapı gergileri sorunluydu ankara da hurdacılardan çiftini 50 tl almıştım kaportacıda 25 tl aldı işlem tamam

Bunun yay arası filan yok değil mi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında bu parça ile uğraşmak istemiyorum ya değilse komple sökerim de zaman kaybı gibi geliyor bana şimdilik bana bir sıkıntısı yok. Ama gönlüm isterdi ki mis gibi açılsın bende rahat bir şekilde ineyim aracımdan ama mümkün değil illa ayağım kapı arasında kalacak :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aslında bu parça ile uğraşmak istemiyorum ya değilse komple sökerim de zaman kaybı gibi geliyor bana şimdilik bana bir sıkıntısı yok. Ama gönlüm isterdi ki mis gibi açılsın bende rahat bir şekilde ineyim aracımdan ama mümkün değil illa ayağım kapı arasında kalacak :)

Eğimli yollarda park etmek çok zevkli oluyor, arabadan inerken kafanı kapıya az çarpmadım. :maden: