kapı degişimi

trojan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün başımdan bir trafik kazası gecti sol taraftaki iki kapıda çöktü suç karşı tarafta ve trafik sigortası 6000 ytl benim sorun bu kapıları yetkili serviste degiştirsem orjinaliyle degişen parça oldugu belli olurmu birde yetkili servis bunu düzeltmeye kalkarmı yani kapıyı degiştirmeden birde karşı tarfın eksperi değişim yapılmadan düzelebilecegini söylerse benim tutumum ne olmalı bilgilendirirseniz sevinirim

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim kaput ezilmişti biraz, komple değişir sanmıştım düzeltip boyamışlardı kaskodan..konu hakkında bilgim yok ama mantıken düşününce eksper düzeltilip yapılabilceğini düşünürse karşı çıkma hakkın olmaz heralde bence.. ama aklıma gelen şey şu ki komple değişim atıyorum 500 milyon daha fazlaysa düzelterek onarılmasından, sen onu vermeyi teklif edersin belki böle bişey olabilir..seninde aklına gelmiştir illaki bu ama yinede söleyim dedim.. umarım bilgili arkadaşlar seni aydınlatır..

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonuçda bu onarım yetkili serviste olacak. yani serviste düzeltme olmaması lazım direk yeni parça ile değişmesi gerek. bence düzeltme olacağına yeni kapı takılsın. yetkili servisler her hangi bir arızada parçayı tamire uğraşıyorlarmı direk yenisini takıyorlar.

Geçmiş olsun.

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parçanın değişip değişmemesine sigorta experizleri karar verir.bu iş servisin yaklaşımına bağlı değildir.expertiz değiştir derse değişir,onar derse onarılır.
ister yetkili serviste olsun istersen dışarıda olsun parça değişimi belli olur.bunu asla unutma.
(benim aracın sol çamurluk birz dışarıda duruyor(üretim hatası gibi bişe).düzelttireyim dedim.abi oynama böyle kalsın.vidalar sökülürse değişmiş derler dediler.)
ancak sen onarımdan yanaysan ve expertiz değiştir diyor ise onarım ve değişim arasındaki fiyat farkını sen karşılayabilirisin..
büyük geçmiş olsun dileklerimle....

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetkili servislerde hasar danışmanı yardımcı olacaktır, kapı olduğu için düzeltme orj. olmaz o yüzden servis bunu değiştirir. eksper de kabul eder.
servislerin hasar tesbitlerine genelde karşı çıkmıyorlar diye biliyorum.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
değişsede ,düzelsede anlaşılır,anlaşılmaması için aynı renk ve orjinal boyalı çıkma iki kapı alıp taktırabilirsin,ama buna ne servis ne de exper yanaşmaz;yani sonuç itibariyle kapı sacların serviste değişir ve bu da anlaşılır...

ilker85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de kaza geçir dim aynı bende suç yoktu arka kapıya üçncü araba savrulurken girdi değişim oldu serviste parça yurt dışndan geldi çk beklettiler dışardan bakıdığnda falan hiç anlaşlmıyor unttmbile gıcrtı felan yk tabi satrken çıkar servs söyler

astra_njoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevisler her zaman işin daha çabuk bitmesi için komple değişmesinden yanadır. Aracının hasar durumuna göre exper, düzeltme, kapı sacı değiştirme yada komple kapı değişimi verecektir. Kapıların değiştiği yada işlem gördüğünü hangi kaportacıya göstesen anlar. Bu arada hiçbir yetkili servis o aradaki farkı ödeyipte komple kapı değişsin teklifini kabül etmez.