kapı altındaki kaportada kaldırma vurma sonucu göcük

opelemreastrasedan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba iyi akşamlar geçen akşam ümraniye yakınlarında biraz yanımdakilerin yol boyunca benimle tartırşmaları gerek dikkatsizliğim ve sinirli halim sonucu arabayı park ederken kaldırıma çıktım ve çaturt etti kocaman babalar varmış ön yolcu kapısının alt kısmı 10 cm yakın göçtü yatay bir şekilde ve boyası soyuldu arabam opel astra sedan 2013 reklamlardaki griden tavşan grisimi diye geçiyor teknik gri mi tam hatırlıyamıyorum . ne yapacağım konusunda kararsızım moralim bozuldu . kaskom var servise gitsem komple değiştirelim kaskoyu bozalım diyeceklerinden korkuyorum ya da autokinge gideyim orda göçüğü düzlettiriyim boyayı serviste yaptırıyım diye düşünüyorum ne yapsam kararsızım ... moralim bozuk ve bitkinim ... yardımcı olursanız çok sevinirim ve bu bana kaça mal olur arabayı satarken sanki takla atmış gibi kazalı muamelesi görürmüyüm vs vs .. hepinize iyi akşamlar ve kazasız sürüşler.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en güzeli teknik terimi türkce bilmiyorum...Arkadaşlar yardımcı olsun bilen varsa,
boya kaldırılır, saç açığa çıkarılır, özel punkta kaynak makinası ile bakır perçin kaynatılır sonra çekme çekici ile çekilir,eğer böyle düzettire bilirsen ince macun boya ile kurtarırsın
BilderGross%20003GB.jpg

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100 liraya yapıyorlar. autoking anasının gözü gibi para çıkatmıştı bana. marşpiyel diye geçen yeri sürmüşsünüz kafaya takmayın. orayı soyuyorlar çektirip pütürleyip boyuyorlar ben 15 cm gibi bölgeyi 100 liraya yaptırmıştım... ;)

opelemreastrasedan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardım

arkadaşlar nerde yaptırabilirim bu işi en iyi yapan sorunsuz ve uygun fiyatla nerde yaptırabilirim kaskodan yaptırsam sonra büyük kaza diyecekler satarken başka bir yerde ustaca becerebilecekler mi ? kaç paraya mal olur bana ?

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım aynen sizin gibi babaya çıkmıştı autoking de 150 tl ye yaptırmıştık. orayı düzeltmek için aletleri var. araç corollaydı servis parça değişimi yapacaktı. ancak şöyle bir durum var autoking e gidin kasko kapsamında mini onarım kullanarak yapabilirler belki. tabi emin değilim ama sormakta fayda var bence.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neticede belaltı/marşpiyel denen kısım, kesinlikle sıkıntı olmaz satarken.
Lakin bu kadar ufak birşey için parça değiştirmeyin.
"Kapı değişti" ve "sürtmeden dolayı 10 cm boya var" demek arasında dağlar fark vardı. Sürtme kolay kolay önemsenmez, ama değişen parçayı insana açıklamak zordur.
100-150 gibi bir rakama hallederler boyayı, kafanıza takmayın, sizin canınıza birşey olmasın.

opelemreastrasedan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar . kapının açma kapanmasında soruk yok şükür kapıda nokta kadar bir soyulma var sadece ama kapı altında yatay 10-15 cm arasında yatay göçük ve boya atması var . servise götürme komple değiştirirler diyorsunuz .. bizim orda özel opel servis var göçüğü düzeltirler inşallah ama boyayı tutturabilirler mi acaba ? 150 tl ise uygun sayılır arkadaşlar umarım çok para çekmezler .

opelemreastrasedan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu akşam resmini çekip koyarım foruma sizin gibi güzel opelci arkadaşlardan daha ayrıntılı yorumlar alırım . istanbul fatihte oturuyorum . bu işin piri uzmanı kimdir acaba istanbulda

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu akşam resmini çekip koyarım foruma sizin gibi güzel opelci arkadaşlardan daha ayrıntılı yorumlar alırım . istanbul fatihte oturuyorum . bu işin piri uzmanı kimdir acaba istanbulda

Tam adamına denk geldin, Fatih Çarşamba'da ismail ağa camiisinin yakınında bir evde 15 yıl yaşadım :D
Benim orda arabam yoktu ancak ustalarının çok iyi olduğu bir yer tavsiye edeyim sana muhtemelen biliyorsundur;
Fatih Camii'nin arka tarafında tamirciler var. (Açık tarif, cenaze kılınan yerdeki kapıdan çıkıp aşağı doğru iniyorsun, BP benzinliği geçince sola dönüyorsun oradalar, kime sorsan gösterir)
İstanbul'da taaa karşıdan sırf buranın ustaları iyi diye araba geldiğini bilirim. Tanıdığım usta olsa yönlendirirdim ama ne yazıkki yok. Ama mutlaka yardımcı olacaktırlar, aracını pırıl pırıl yapacaktırlar bundan eminim.

opelemreastrasedan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fatihteki oto tamircileri kaldırdılar be abi