Kapasitör Tavsiyesi...

alperlalbek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adaş Taviyene uydum ve 4awg kablo siparişi verdim. Ayrıca güzel bir de 4awg ye uyumlu şalter sigorta (anfilerden biri 60 yazıyordu biri 40 max. güç çekimi ben 140 Amper sigorta aldım. ileriyi ve navigasyonun GPS in vs akım çektiğini de düşünerek). Kayınpeder de süpriz yapmış Audiopipe nin kapasitörünü sipariş vermiş. Hadi hayırlısı. Akü yuvama baktım büyük akü takabiliyorum. 72 Amp bir varta akü de yola çıkar yarın. Sanırım oldukça stabil olur. kablo akü ve kapasitörle. Hepinize çok teşekkür ederim.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adaş Taviyene uydum ve 4awg kablo siparişi verdim. Ayrıca güzel bir de 4awg ye uyumlu şalter sigorta (anfilerden biri 60 yazıyordu biri 40 max. güç çekimi ben 140 Amper sigorta aldım. ileriyi ve navigasyonun GPS in vs akım çektiğini de düşünerek). Kayınpeder de süpriz yapmış Audiopipe nin kapasitörünü sipariş vermiş. Hadi hayırlısı. Akü yuvama baktım büyük akü takabiliyorum. 72 Amp bir varta akü de yola çıkar yarın. Sanırım oldukça stabil olur. kablo akü ve kapasitörle. Hepinize çok teşekkür ederim.

72 lik vartayı alırken üretim tarihine bakın derim. çok satılan bir model değildir bence.aylarca depoda yatmış akü kısa zamanda su koyveriyor...

prolab

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elinizdeki sisteme kapasitör gereksiz. Şarj dinamosu, Akü ve Kaliteli kablo daha önemli. Enerji kaybı yaşanmayacak bir işçilikle Bağlantıları yapılırsa sorunsuz olur. Başka birşeye ihtiyacınız yok.
Subwoofera göre Kabin ve port Hesabı iyi yapılmış ve monte edilmiş bir sistem yeterlidir.
Kolay gelsin...

mert35tr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş aküyü ve kapasitörü geri ver küçük 120 amper jel aküler ileride sistemi daha dagüçlendiriceksen onlardan al on numara

alperlalbek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gün itibari ile Tüm işlemler tamam. Tesisat bitti. Usta Kapasitöre gerek olmadığını ama olursa eksiden çok artısı olacağını, daha sağlıklı çalışacağını söyledi ve fiberden kalıp dökerek anfiler ve kapasitörü yerleştirdi. Vibe Audionun 140 Amper Şalter sigortasını koyduk ve Hertz midlerim yanıkmış diye de Massive üst seri bir de mid takımı koyduk. Ses duymaya değer. Kapasitör olmasına rağmen çok az da olsa ışıkların belli belirsiz kısıldığını görüyorum. Bu da kapasitörün yerinde bir karar olduğunu ortaya koyuyor. Kabloları Audioson 4AWG kullandı usta bi yokladım 8 kullanalım diye git başkasına yaptır dedi. Teybin USB portları torpidoda sallanıyordu, Bilgisayarların kasalarına (Arka slot yuvalarına) takılan USB portlardan buldum ve kablosunu Erkek usb olacak şekilde lehimledim. Torpido da ufak bir delik açarak yerlerşirdim. O sorun da çözüldü. Şimdi Sıra Arka aydınlatma ve Torpido gözü ışığı. Bunlar da Bitince o hali ile paylaşacağım fotoları. Beğeninize sunacağım...