Kapalı Gararaja uzun süre araç koyarken nelere dikkat etmeliyiz.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence yapacak hiçbirşey yok. Eski aracım Tigrayı askerlik dönemi 6 ay kadar kapalı yerde yatırdım ve gelince tek marşla çalıştırıp gezmeye çıktım. Nasıl oldu bende anlamadım.

Yani yurtdışındaki arkadaşların buralarda 9-10 ay bekleyen araçları gibi olsa belki denildiği gibi lastikler artırılıp yağı suyu elden geçirilip çalıştırmadan akü ölçümü yapılabilir. 5-6 ay için birşeye gerek yok ama aküye dikkat.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Rutubet varsa, uzun süre yatacaksa; böyle olabilir.

attachment.php

Ekli dosyalar

• IMG_20150227_170651.jpg
    IMG_20150227_170651.jpg
    84.7 KB · Görüntüleme: 97

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın halini görsen ağlarsın....araba bizim sokakta derbi maçı gördü,üstüne yaklaşık 15 - 20 kişi alkol içmiş üzerinde dükülenlerde var,ee 12 köpek 34 kedi işemiştir,2 -3 kere yağmur çiseşedi üstüne tozla halini sen düşün,e bide maç sonrası sokağı yıkadı belaadiye yerde ne varsa arabanın üstünde.....sağılsun karşı komşu kuş besleyecek diye camın önüne ıslatıp koyduğu ekmekler,tentenin üstünde yatan kediler....
brandada yok...
içler acısı yaa araba gelde gör halini :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Demir travması gibi bir durum var... aracın tavanı çökme yapabilir.. Yer çekimine karşı direnci zamanla azalıyor...Bizim göbek, göğis, kulak memesi gibi..

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En çok farelerden korkuyorum zaten ama anladığım kadarıyla kesin çözümü yok. Aslında araç çok uzun zaman yalnız kalmayacak en çok ayda bir yanında olurum ama o arada fareler musallat olurmu bilmem. Kapalı garaj dört duvar diyebilirim yani farelerin yiyip içeceği konaklamak isteyeceği biryer değil

Cevaplar için teşekkürler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
En çok farelerden korkuyorum zaten ama anladığım kadarıyla kesin çözümü yok. Aslında araç çok uzun zaman yalnız kalmayacak en çok ayda bir yanında olurum ama o arada fareler musallat olurmu bilmem. Kapalı garaj dört duvar diyebilirim yani farelerin yiyip içeceği konaklamak isteyeceği biryer değil

Cevaplar için teşekkürler.

Söyledim ya alacaksın yapışkan aracın etrafından dolanacaksın gelen fare yapışıp kalacak yapışkana... üzerinden atlayacak hali yok ya :D