Kampana yerine Disk....

ynsak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) Oo uçarım o zaman ama deniz 300hp yapacak. Ya ben combonunki direk uyar diye düşünmüştüm önleri taktık büyüttük ama arkalar pek kolay olmuycak ama olacak...

mdgencer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buradan anladığım kadarıyla, Yunus aracını 200hp üzerine mi çıkartıcak? :D

Bilmem cikartir belki :) ehehe ben engine swap olayina giriyorum ondan mecburen takicaz saglam bi fren sistemi:cool:

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önleri takarken bir sorun yaşadınız mı peki? yani montaj filan kolay oldu mu? bilgilendirirmisin biraz? birde, taktıktan sonra ki fren performansı nasıl değişti?

BLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın dengesini bozma gibi bi durumu olabilirmi pki? kontrol kaybı sertleşme virajda dengesizzlik fren anında gibi...

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa gsi tam anlamıyla uyuyor ancak parça sıkıntısı ve pahası dolayısıyla yunus şansını comboda deniyor sanırım...combo uygundur da biz de yaparız...birebir uyan parçalar takıldığında hiçbir şekilde negatif bişey olmaz...aksine fren mesafesi vs. güvenlik kavramları gelişecek..

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında arka kampana kullanmak ayrıcalıktır o yüzden işlemi yapmadan önce sana söyle bir tavsiyede bulunacam.

Bundan 4 sene önce öğrencilik sebebi ile boş vakite sahip olduğum günler otomobil olaylarınada meraklıyız . Eski arabamda Tipo SLX arabayı hafif tatlı yere basmışız üstüne amortisörcüde sertleştirmişiz ne yapsak ne yapsak diye düşünüyorum benimde aklıma arkaları disk yapmak geldi. Konuyu motorcu arkadaşımla paylaştım tam olmaz sıkıntı olur v.s beni soğuttu ama sana süper bir şey öğretmenin vakti geldi dedi anlatması uzun olur anlatsam da anlamazsın sen şimdi arabayı bana Burak akşam gel dedi.

Arka frenlerin ayarları ile oynamış normal kullanımda riske sokacak kadar değil ama frene basınca arka firenler eskiye oranlar daha fazla tutuyor.

Gece saat 02:00 gibi cıktık yola antrenman alanımız bağlarbaşın’dan capito’le dönem sola dönüş gittik 2 – 3 kere orayı sert döndük. En nihayetinde sola çok sert dön benim eyvah dediğim noktada sanki virajın ortasında önüne gerçekten insan çıkmış gibi firene bas kaymaya başlayınca istemesen de refleks olarak toplayacaksın dedi korkma bu noktada araba merkeze kaymaz sağ tarafımızda çok geniş en fazla olacağı ufo oluruz dedi. Denedik süper olaylar olmaya başladı. 2. 3. Gece derken her ne kadar sağ ayakla yapsak ta sol ayak kontra olayı çözdük hatta işi abartıp geniş düz yolda bile koparır olduk 70 dereceleri görür olduk . Taki arabayı değiştirene kadar yeni arabalar bu tip oyunlara gelmiyor. 4 disk olayı standart kullanıcı olayı

Yani anlayacağın aslında arkaları kampana kullanmak ayrıcalık. Tabi ufak bir ayarlamada lağzım

alt resimdekide bassi gecen araba

Ekli dosyalar

• italtan mucizesi.JPG
    italtan mucizesi.JPG
    83.9 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleme:

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buradaki gelişmeler nedir acaba?

öncelikle gsi in arkadaki porya bilya disk vs.hepsini temin ettik DIYELIM ...önleri ise combonunkini kullandik olurmu ?yani arkayi gsi önler combo...sormak istedigim combonun önleri ile gsi in önleri ayni mi?

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu fazla araştırmadım ama hatırladığım kadarı ile arka disklerde (benim araçta diğerlerini bilmiyom) iç kısımda kampana gibi dışa baskı yapan el freni tertibatı vardı.. normal kampanalı araçlarda ise el freni ve arka fren (ayak freni kullandığımızda önlerle birlikte) ortak görev yapıyor diye biliyom..
bu yüzden disk frenler daha avantajlı diye biliyom.. belki de bilmiyom..:)