Kampana yerine Disk....

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayıllısı olsun umarım ani fren yamanı gerektirecek acil bir olayla karşılaşmazsın :)

ynsak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen öyle yapcam foto çekcem ama başlayamıyorum ankarada hava yine bozdu kışlık 14'' lastiklerle tamamen vedalaşmam gerek bunu yaparken ama kar yağıyo... Haftaya düzelse keşke

BLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle birşey mümknmüdür?? ben servise sormuştum da arkalara da disk yaptırabiliyormuyuz diye.olmuyor beyin fren sistemi zart zurt bişeler söylemişlerdi :)

mdgencer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle birşey mümknmüdür?? ben servise sormuştum da arkalara da disk yaptırabiliyormuyuz diye.olmuyor beyin fren sistemi zart zurt bişeler söylemişlerdi :)

Iyi sallamislar... beyin ile uzaktan yakindan alakasi yok. Sadece arka dingile olabilen fren disklerini bul. Bundan da onemlisi kaliperleri bul. Cok rahat degistirebilirsin sadece onemli olan maddiyat :)

ynsak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi sallamislar... beyin ile uzaktan yakindan alakasi yok. Sadece arka dingile olabilen fren disklerini bul. Bundan da onemlisi kaliperleri bul. Cok rahat degistirebilirsin sadece onemli olan maddiyat :)

Ah ah Deniz takıldığımız yeride bi halletsek :) Bağlantıları uysaydı combo dingiliyle değiştirecektim ama oda uymuyo kesinlikle 1.8 Gsi' ın arka disk kaliper porya ve porya bilyası gerekli, almanyadan bulup sadece 4'er tane vida söküp buna takcaksın basit ama bulmak problem ama olacak...

BLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi tam olarak ne yapmak lazım bunu halletmek için...

dingil mi değişecek başka bağlantı mı olacak nereye ne takılacak? tam olarak nedir?

mdgencer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eger aracindaki motor kodu bunlardan birisiyse ;

Z10XE, Z10XEP, Z12XE ,Z12XEP, Z13DT or Y17DTL

Yapilacak islemler sirasiyla su sekilde oluyor.

1 - Yurtdisinda satilan bi paket icerisinde Astra G/H disklerini ve kaliperlerini takabilmen icin gerekli porya ve diger malzemeleri satin aliyorsun. Disk ve kaliperler bu pakete dahil degiller. Paketin fiyati da 200Euro gibi birsey. Sonra disk ve kaliperleri temin edip sistemi kuruyorsun.

2 - Bunlari TR'den de temin edebilirsin. Combo C arka disklerini takmak istersen Porya ve porya bilyalarini temin etmen gerekecek. Bunlarin yaninda disk ve kaliperlerde lazim. Uymama ihtimali yuksek ki su anda yunus onlarla ugrasiyor :)

3 - Bundan da vazgectin diyelim. Corsa C 1.8 GSI aracin arka fren disk ve kaliperleri cuk diye oturuyor ama gene porya ve porya bilyasina ihtiyacin var. Bunlari da TR'de bulman biraz zor. Sifirini temin edebilirsin. Maliyeti yuksek gelecektir.

Eger motor kodun yukarida bahsedilenlerden bi tanesi degilse de Arka dingilin yukarida bahsedilenlerden birisiyle degistirip tekrar ayni islemleri yapman gerekiyor.

Yani kisacasi senin ihtiyacin olan parcalar Disk, kaliper, porya ve porya bilyasi. Bunlarda herhalde Corsa C 1.8 GSI icin sifir fiyatlari bi 2000 TL oluyor. Cikmasini bulabilirsen ne ala :):eek:

Eger motorunda herhangi bir guc yuklemesi yapmayacaksan yani stock bineceksen bu 2000TL verilmez. Ama tutupta 200 hp nin uzerine cikartirsan aracini ozaman ister istemez mecbur kalicaksin ve verdigin 2000TL hakkini fazlasiyla odeyecektir cunku corsa gibi bir aracta on frenleri de degistirsen gene durdurmada problem yasarsin.

BLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgilendirme için teşekkürler...

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eger motorunda herhangi bir guc yuklemesi yapmayacaksan yani stock bineceksen bu 2000TL verilmez. Ama tutupta 200 hp nin uzerine cikartirsan aracini ozaman ister istemez mecbur kalicaksin ve verdigin 2000TL hakkini fazlasiyla odeyecektir cunku corsa gibi bir aracta on frenleri de degistirsen gene durdurmada problem yasarsin.

Buradan anladığım kadarıyla, Yunus aracını 200hp üzerine mi çıkartıcak? :D