Kaloriferden gelen kötü koku

gorkemkrc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar ve iyi forumlar

Direkt olarak konuya dalıyorum;

Malum Kış ayındayız bulunduğum bölge itibari ile gece olsun ,sabah olsun epeyce bir soğuk bu sebepten Cam silecek suyuna donmaması için içerisine antifirizli ve (Sözde parfumlu) silecek suyu koyuyorum...(4tl ye benzinlikten 1000mg Carpex marka )

Normal su kullanırsam %100 donucağından eminim ki aracın içerisindeki içme suları bile buz tutuyor bazen...

Neyse ; netice olarak ben ne zaman ön camı temizlemek için silecek suyunu kullansam aracın içerisinde iğrenç bir koku oluyor. Aracın içerisindeki Airwick in kokusunu dahi bastırıyor. ilk olarak bu durumu fark edene kadar polen filtresi vs hepsini değiştirdim...

Aracın silecek suları kaloriferin yani klimanın dışarıdan hava aldığı kısımdan aktığı için bir türlü o kokuyu önleyemiyorum

*bu durum ile karşılaşan var mı ?
*Sizler nereden ne marka kullanıyor yada ne tavsiye ediyorsunuz bu malzemenin kokusuz olanı var mı dır ?

Bu konuda hem genel bilgi olması hemde yardımcı olmak adına bilginiz var ise paylaşırsanız sevinirim

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olasılıklar 1: yağmur suyu tahliye ızgarasının altında cankurt toprak yağmur gibi atiklatin birikmesi islandiginda koku yapması
2: su kabinizin veya hortumun içinin yosunlasmasi.
3: klima sisteminin içinde ki mantar küf vs gibi kalıtıntilarin oluşması bunun köpük şeklinde temizleme maddesi var

gorkemkrc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olasılıklar 1: yağmur suyu tahliye ızgarasının altında cankurt toprak yağmur gibi atiklatin birikmesi islandiginda koku yapması
2: su kabinizin veya hortumun içinin yosunlasmasi.
3: klima sisteminin içinde ki mantar küf vs gibi kalıtıntilarin oluşması bunun köpük şeklinde temizleme maddesi var

bugün yağmur oluk ızgaralarını kontrol ediceğim çok teşekkür ederim...

Biraz önce yağmur oluklarının olduğu yeri kontrol ettim su döktüm kanallar açık durumda... sileceklerin olduğu bölümdeki plastiği çıkardım ve kokladığımda koku orada resmen yer edinmişti... tassikli su ile sileceklerin olduğu bölümü epeyce bir yıkadım ardından koslanın döşeme temizliği için olan köpük spreyini o bölgeye sıktım ... şimdilik kokunun azalmasını bekliyorum koku o bölgeden geliyormuş...
Buna sebepte sanırım kullandığımız kalitesiz cam silecek suları... eğer bir değişme olursa tekrar yazıcağım teşekkürlerrr..

Son düzenleme: