Kalorifer (sıcakta) açıkken kötü koku

edusunceli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de vardı o tur kokular hava filtremi değiştirip hava filtresi kutusunun içini güzelce temizleyip silince kesmişti

Lg g3 cihazımdan saygılar ;)

Periyodik bakımda hava filtresi de değiştim. Eski polen filtresi katlanmıştı yenisini düzgünce taktık yine değişen bir şey yok. Komple kanallar da mı pislik var diyerek ilaçladım yine koku var. İçerde bir yerde ceset mi kaldı anlamadım :D

hkn066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Periyodik bakımda hava filtresi de değiştim. Eski polen filtresi katlanmıştı yenisini düzgünce taktık yine değişen bir şey yok. Komple kanallar da mı pislik var diyerek ilaçladım yine koku var. İçerde bir yerde ceset mi kaldı anlamadım :D
Söylediginize göre herşey tamam [emoji4] koku sizin arabadan gelmiyor o zaman üstadım [emoji4]

edusunceli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Söylediginize göre herşey tamam [emoji4] koku sizin arabadan gelmiyor o zaman üstadım [emoji4]

:D :D valla kardeşim herşeyi yaptık benden de gelmiyor başkasına da denettim :D en son aklıma gelen içerde bir hayvan cesedi kaldı :D

hkn066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava tutarak radyatörü bi temizleyin ben öyle yapmıştım çok toz toprak çıkmıştı deliklerden

Gs'Li Lg G3 den saygılar ;)

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kalorifer peteği ya da o ringleri sızdırıyor. keskin pis koku ve yönlendirmeyi ön cama yapınca yağımsı buhar yapar.aynı sorun geçen sene benim vectra da olmuştu. söktüm o ringleri değiştirince düzeldi..
antifiriz peteğin altındaki kaba balçık gibi sıvanıyor ve koku sebebi, sökünce iyice yıkamanız lazım..

edusunceli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava tutarak radyatörü bi temizleyin ben öyle yapmıştım çok toz toprak çıkmıştı deliklerden

Gs'Li Lg G3 den saygılar ;)

Radyatör sıfır değiştirdim yine devam ediyor

edusunceli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalorifer peteği ya da o ringleri sızdırıyor. keskin pis koku ve yönlendirmeyi ön cama yapınca yağımsı buhar yapar.aynı sorun geçen sene benim vectra da olmuştu. söktüm o ringleri değiştirince düzeldi..
antifiriz peteğin altındaki kaba balçık gibi sıvanıyor ve koku sebebi, sökünce iyice yıkamanız lazım..

Ön cama verince buğu yada yağlanma yapmıyor. Buğu varsa çok güzel de çözüyor. Sıcak ve soğuk üflemede hiçbir sorun yok. Sadece koku var. Kalorifer peteğini mi sökerek yapıyoruz dediğiniz işlemi. Polen filtresinin olduğu kısımdan galiba.

Onursarii

Kayıtlı Kullanıcı
47-Mardin
Siteyi ziyaret et
Bu sorunun aynısını şu an ben opel corsa aracımla yaşıyorum. Herhangi bir kaçak görünmüyor. Polen filtresi hariç diğer bakımlar yapıldı. Sorun çözüldüyse ya da yaşayan diğer arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi?

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu sorunun aynısını şu an ben opel corsa aracımla yaşıyorum. Herhangi bir kaçak görünmüyor. Polen filtresi hariç diğer bakımlar yapıldı. Sorun çözüldüyse ya da yaşayan diğer arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi?
Merhaba bu tarz konularda %60-70 kaçak oluyor. Özellikle yıl olarak eski modellerde su deposunda minik bir çatlak bile oluşabiliyor ve baktığınız antifirizli soğutma suyu çok hafif kacırıyor bu nedenle kaçak anlaşılmıyor. Bende 2020 model olmasına rağmen kaldırımdan sert indim ve çatlatmıştım sonra su deposu değiştiğinde olay bitmişti. Kontrol ettirmenizde fayda var, radyatorde bile sorun olabilir. Önce siz yüzeysel kontrol edin bakın kacak varmı yoksa tespit için servis mutlaka götürmenizde fayda var.

Necati3232

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar havalandırmadan gelen kötü koku başlığım vardı.
Şimdi bazı işlemlerden sonra farklı bir boyuta geldi.

Koku antifiriz eklendikten sonra gelmeye başladı, büyük ihtimal pastırma kokusu gibi kokan şey antifiriz.
Ayrıca sadece sıcak açıldığında geliyor, soğuk üflemede koku yok.

Radyatör alt hortumları değiştik. Radyatörün üzerinde de az miktarda kırmızılık vardı iyice su tutarak giderdik. Ama halen koku geliyor. Son olarak
Kalorifer petekleri yada başka bir yer mi var?
Kalorifer petegine bakmanı tavsiye ederim antifriz peteği delmiş de olabilir başıma gelmişti antifriz sonrası peteğin çoğu yeri deli di ve su eksiltme oldu