Kalorifer kazanı sorunu

CLarioN+

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba opel Astra h 2011 kullanıcıyım havalar soğudu malum kaloriferi sıcağa çevirdim soğuk üflemeye devam etti ustaya götürdüm o klimacıyı yönlendirdi usta baktı ve kalorifer kazasında klima geçişlerini ayarlayan klepe kırılmış ve komple kazanın değişmesi gerekiyormuş dedim böyle bişey nasıl olur abi dedi kalitesi yapıyorlar banada gösterdi o geçişleri yapan plastik aksam kırılmış bu kadar önemli bi görevi yapan aksam nasıl plastik olur anlamadım 2.5 bin TL felan desi 0 ve İşçiliği dedim kalsın başına gelen bi arkadaşımız varmı varsa bilgi verip yardım edebilirse çok sevinirim şimdidem çok teşekkürler Allah razı olsun....

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Neden plastik yapıyorlar fiyata bak 2.5 TL ;) demir yada başla bir metalden yapsa kimden alacak bu parayı? ;) bu kırılan parçanın resmini keşke eklese idin. Bir fikir yürüte bilirdik.

CLarioN+

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Parçanın sadece ucu gözüküyor abi değişmesi için ön konsol komple sökülcekmiş bide servisi aradım fiyat için sökülüp üstünden no sölemen gerekir anca öle fiyat verebilirim dedi bide her opelde varmı bilmiyorum arabayı STOP ettikten sonra bi 5-10 dk sonra tıkır tıkır diye ses geliyor onu sordum klima klepeleri hareket ediyor dediler serviste

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Parçanın sadece ucu gözüküyor abi değişmesi için ön konsol komple sökülcekmiş bide servisi aradım fiyat için sökülüp üstünden no sölemen gerekir anca öle fiyat verebilirim dedi bide her opelde varmı bilmiyorum arabayı STOP ettikten sonra bi 5-10 dk sonra tıkır tıkır diye ses geliyor onu sordum klima klepeleri hareket ediyor dediler serviste

O ses konusunda pek bilgim yok. Ama gerçekten bazı parçaların dandik olması insanın canını fazla fazla sıkıyor. Burada bir çok konu okuyorum vs artık opel mi? Kendi adıma tövbe diyorum. Opel ve LPG ikilisi bir arada olur ise tövbeler tövbesi diyorum. Umarım konu hakkında yardımcı olarak arkadaşlar çıkar.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta benım arkdsında basına geldı lınea sı var kırıkmıs degıscek kazan dedıler şu bu 1700 tl fıyat cıktı 2 sene once ısını bılen ustaya gıttık ordan alttan tuttu yonunu degıstırdı yerınıde gosterdı arkdasa yazın ordan soguga kısında sıcaga getırıyor o sekılde kullanılıyor ve emın ol sökulse elle tamır edılecılecek bısey degıstrmeye gerek yok

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
O ses konusunda pek bilgim yok. Ama gerçekten bazı parçaların dandik olması insanın canını fazla fazla sıkıyor. Burada bir çok konu okuyorum vs artık opel mi? Kendi adıma tövbe diyorum. Opel ve LPG ikilisi bir arada olur ise tövbeler tövbesi diyorum. Umarım konu hakkında yardımcı olarak arkadaşlar çıkar.

İlahi Nadir, sanki diğer marka araçların yedek parçaları çok mu ucuz? Son yıllarda imal edilen araçlarda her geçen gün plastik malzeme oranı artmıyor mu? Aynı paraya alınan ve aynı donanıma sahip olan araçları yan yana koymadan, onları belli bir süre kullanmadan, bakımlarına para ödemeden o kötü bu daha iyi demek ne kadar doğru olur?
En basit bir örnekle; aynı arabadan sende de var bende de, üstelik bendeki daha yaşlı ve daha küçük bir motora sahip. Sen her an LPG'den şikayet ederken benim şimdiye kadar (7 aydır) LPG den yana hiçbir şikayetim olmadı. Bunun nedenini sen de biliyorsun. Demek ki araçlar bir çok yönü ile aynı olsa bile ufak bir teferruat bir çok olumsuzluğu yok edebiliyor. ;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İlahi Nadir, sanki diğer marka araçların yedek parçaları çok mu ucuz? Son yıllarda imal edilen araçlarda her geçen gün plastik malzeme oranı artmıyor mu? Aynı paraya alınan ve aynı donanıma sahip olan araçları yan yana koymadan, onları belli bir süre kullanmadan, bakımlarına para ödemeden o kötü bu daha iyi demek ne kadar doğru olur?
En basit bir örnekle; aynı arabadan sende de var bende de, üstelik bendeki daha yaşlı ve daha küçük bir motora sahip. Sen her an LPG'den şikayet ederken benim şimdiye kadar (7 aydır) LPG den yana hiçbir şikayetim olmadı. Bunun nedenini sen de biliyorsun. Demek ki araçlar bir çok yönü ile aynı olsa bile ufak bir teferruat bir çok olumsuzluğu yok edebiliyor. ;)

Abim sorma senin araba da olan enjeksiyonlar bende olsa var ya :D karabelmaya yemin olsun yol dayanmaz :rakir:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abim sorma senin araba da olan enjeksiyonlar bende olsa var ya :D karabelmaya yemin olsun yol dayanmaz :rakir:

Uzun yolda kafama göre gittiğim halde km de 16-17 kuruş LPG yakıyor, şehiriçi desen 50 TL lik LPG aldım 200 km yi geçtim halen depoda LPG var, demek biraz sakin kullansam istasyonların yolunu unutacağım. Üzerinde de öyle ahım şahım bir tesisat yok, adam dayamış atikeri yıllarca kullanmış. Ben sadece bir kez filtresini değiştirdim o kadar, LPG ayarları ne alemde onu da bilmiyorum.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun yolda kafama göre gittiğim halde km de 16-17 kuruş LPG yakıyor, şehiriçi desen 50 TL lik LPG aldım 200 km yi geçtim halen depoda LPG var, demek biraz sakin kullansam istasyonların yolunu unutacağım. Üzerinde de öyle ahım şahım bir tesisat yok, adam dayamış atikeri yıllarca kullanmış. Ben sadece bir kez filtresini değiştirdim o kadar, LPG ayarları ne alemde onu da bilmiyorum.

Hey maşallah biz 100TL lik benzinle ancak 200-220 KM şehir içi kulllanabiliyoruz. :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

Abim işte benim aracın tek eksik yönü 8v tek noktalı olması ya değilse sıralı sistem lpg olsa tadından yenmez ama oda mümkün değil benim aracım da. Yine de memmunum aslında bakma. Neticede 94 model araç. Sıfır bende olsa idi bu kadar sorun asla ama asla yaşamazdım çünkü bakımlarını filan zamanın da yaptırır ve kaliteli parçalardan ödün vermezdim.