Kalorifer Isıtmıyor

inanmu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, 2005 corsa c aracımın soğutmasında sorun yoktu yazın kullanırken; şimdi sıcağa getirdim neredeyse hiç ısıtmıyor neden olabilir, ne tavsiye edersiniz

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birkaç neden olabilir termostat,ısı ayar düğmesinin sıcak su vanasını açmaması,kalorifer peteğinin tıkalı olması vb.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genleşme kabında yeterli sıvı olduğundan emin miyiz? Geçen hafta antifiriz değişiminde denk koyduğumuz sıvı dibe çökünce sıvının az geldiğini tespit ettik. 80 derece motor ısısı göründüğü halde kalorifer sıcak üflemiyordu, 1 litrelik antifiriz eklediğimizde normale döndürdük.

astrateknik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızda hararet göstergesi var mı bilmiyorum, ama kaloriferin ısıtması için motorun ısındığından emin olmalısınız.

ayrıca bir hatırlatma, antifiriz değiştiriyorsanız, radyatör içindeki hava bir süre sonra genleşme tankından atılır. bu nedenle ilk koyduğunuz seviye düşer. antifirizi bir süre sonra tekrar kontrol etmelisiniz.

inanmu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet hararet göstergesinde sıcaklık 80 dereceyi geçmesine rağmen kalorifer peteklerinden sıcak gelmiyor. Yardımlarınız için teşekkürler.

inanmu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorun halloldu, petekler tıkalıymış meğerse. Sanayide bir cihaz bağladılar yaklaşık bir saat kadar ilaçlı su sirkülasyonu yapıldı peteklere, baya toz toprak çıktı içinden. Şimdi canavar gibi ısıtıyo maşallah. Maliyeti 80 tl :D

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızda devamlı antifiriz olsun

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorun halloldu, petekler tıkalıymış meğerse. Sanayide bir cihaz bağladılar yaklaşık bir saat kadar ilaçlı su sirkülasyonu yapıldı peteklere, baya toz toprak çıktı içinden. Şimdi canavar gibi ısıtıyo maşallah. Maliyeti 80 tl :D
o zaman senin sıcak anlatımın farklı,yani 90 derecede içeri tam sıcak vermiyordur buda zaten petek tıkalı olması dir.

sasuta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hwa.com.tr
Bende bugün temizlettim. Ilık üfleyen kalorifer şimdi el yakıyor. Bulabilseydim kalorifer radyatörünü orjinali ile de değiştirecektim ama bulamadım.