Kalorifer Fan Motorunda Elektrik Kaçağı

berberoglu70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam ustalar.
1998 model vectra cd aracım var. Malum korona virüs muhabbetiyle fazla binemiyorum. Geçen gün bir işe araba ile gitmek istedim. Merkezi kilite basınca hiç tepki vermedi ve araçta hiç kontak açmadı. Bir komşumun yardımıyla takviye yaparak çalıştırdım.
3 gün çalışmayınca akünün bitmesi normal değildi. Bende araçta bir elektrik kaçağı varmı diye kontrol ettim (herkesin bildiği - kutubu söküp araya 10w ampül koyarak) Yaptığım tespitte kalorifer fan motorunda kaçak buldum. Sigorta tablasından fana ait roleyi sökünce aküdeki lamba sönüyor.

Sorum şudur:
Bu fan motoru kontağa bağlı ve kontaksız nasıl elektrik çeker? Ne yapmalıyım?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

Peker tahir

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
Bende de benzer sorun var sanırım. Dün akşam aracı kalorifer sıcak konumdayken ve 1. Kademede bırakmıştım.Sabah araca bindiğimde kaloriferin çalıştığını farkettim. Sabaha kadar çalışmış. Arkadasın astrasında araç kapalıyken denedik kalorifer çalışmadı. Kaçak mı var acaba.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Kaan.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Röle takılı kalıyor olabilir röleyi değişridiniz mi hiç reziztansta arıza olunca hatırladığım fan hiç çalışmıyordu.

• Beğen
Tepkiler: Peker tahir

Peker tahir

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
Röle takılı kalıyor olabilir röleyi değişridiniz mi hiç reziztansta arıza olunca hatırladığım fan hiç çalışmıyordu.
Yok hocam daha götürmedim. Elektrik kaçağından sphelenmiştim. Röle ye de baktırayım. Teşekkürler