kalorifer düğmeleri kısmının sökümü...

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar,

astra g kasa aracımdaki bu kalorifer düğmelerinin aydınlatmasını değiştirecem.
ön konsolu sökmesini biliyorum. fakat bu kalorifer düğmelerinin olduğu parçanın arkasında halatlar felan var. onları sökmeye korkuyorum. bana nasıl söküldüğü konusunda resim ile yardımcı olabilecek bi arkadaş varsa sevinirim.

Teşekkürler

manisali45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

teyp i ve alttaki cepkeni çıkarart orada 4 ad. sekman var onları tornavida ile kaldırıp bir elinlede düğmelerin ön yüzünden elinle iktir kolayca çıkıyor

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

teyp i ve alttaki cepkeni çıkarart orada 4 ad. sekman var onları tornavida ile kaldırıp bir elinlede düğmelerin ön yüzünden elinle iktir kolayca çıkıyor

oraya kadar tamam. ben ordan sonrasını soruyom. arkasındaki bağlantıları sökmeyi soruyorum

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Kalorifer tesisatın markası Behr mi Delphi mi ikisi birbirinden yapı olarak çok farklı.
Behr marka ise halatı sökmene gerek yok zaten önden açılıyor.

Son düzenleme:

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç bakmadım cengiz markasına...
bu iç dış hava sirküle kapağı bende yarım daire şeklinde olandan. belki anlaşılır ordan diye yazdım :):)

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Yarım daire şeklinde sirkülasyon motoruda aşağıdan kollu ise.
kalorifer sistemin behr marka. Konsolun altındaki boş gözü çıkarınca arkadaki havalandırma kanalının üzerinde marka etiketi görürsün zaten.

Behr marka ise halatı sökmene gerek yok. düğmeleri çekip önden açacaksın. zaten lambayı görürsün. Aiağıdaki görüntü karşına çıkacak.
Sana tavsiyem bunun ampül yuvası farkli direkt lehim yapamazsın ona göre bişi ayarla öyle aç orayı

Açarsan senden bide ricam o sol tarafta büyük kahverengi bi direnç var onun renkleri lazım bana onada bakarsan sevinirim.

kolaygelsin.

img5459eg3.jpg

mursat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç Astra G ise ampülü değiştirmen için ortadaki fan ayar düğmesini çekip çıkartırsan ampülü görebilirsin

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarım daire şeklinde sirkülasyon motoruda aşağıdan kollu ise.
kalorifer sistemin behr marka. Konsolun altındaki boş gözü çıkarınca arkadaki havalandırma kanalının üzerinde marka etiketi görürsün zaten.

Behr marka ise halatı sökmene gerek yok. düğmeleri çekip önden açacaksın. zaten lambayı görürsün. Aiağıdaki görüntü karşına çıkacak.
Sana tavsiyem bunun ampül yuvası farkli direkt lehim yapamazsın ona göre bişi ayarla öyle aç orayı

Açarsan senden bide ricam o sol tarafta büyük kahverengi bi direnç var onun renkleri lazım bana onada bakarsan sevinirim.

kolaygelsin.

img5459eg3.jpg

evet aşağıdan kollu.....
söktüğüm zaman bakarım direnç renklerine cengiz....
sağolasın bilgiler için.

Son düzenleme: