Kalorifer bazen soğuk üflüyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ümit kardeşim,eğer petek sıcak hava veriyor sonra soğuk tekrar sıcak veriyorsa mutlaka su eksiltmiş ve kalorifer peteğinde hava oluşuyordur. diğer olasılıkda petek tıkalı az sıcak su az geliyor ve hava ile soğuyor,tabii bunların hepsi termostad sağlam motor sıcaklığı sabit kalıyorsa.İhtimaller bunlar.Başka sebep olmaz

kaanhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorunun aynısı benim vectra b aracımda da var. En sıcağa alıyorum bazen sıcak üflüyor bazende ılık. Fanı en sona getirsem de az üflüyor. Bu sorunu bir kış boyunca hiç çözemedim.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ümit kardeşim,eğer petek sıcak hava veriyor sonra soğuk tekrar sıcak veriyorsa mutlaka su eksiltmiş ve kalorifer peteğinde hava oluşuyordur. diğer olasılıkda petek tıkalı az sıcak su az geliyor ve hava ile soğuyor,tabii bunların hepsi termostad sağlam motor sıcaklığı sabit kalıyorsa.İhtimaller bunlar.Başka sebep olmaz

Yok abi, benim sorun öyle değil. Sıcakken gayet iyi sıcak veriyor, yada soğukken gayet iyi. Sorun, Sıcak soğuk düğmesi akşam park ederken soğukta kaldıysa sabah sıcağa geçmiyor. Gün içinde normale dönüp geçmeye başlıyor. Akşam park ederken sıcakta bırakırsam mis gibi sıcacık üflüyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman sorun kalorfier musluğunda.vakum hortumları vs bakmak gerek hatta bağzen tutukluk yapıyor olabilir.