Kalorifer açınca Antifriz kokusu

mehmetenes

Kayıtlı Kullanıcı
68-Aksaray
Siteyi ziyaret et
Abiler arkadaşlar herkese iyi günler 2006 Opel Astra H sahibiyim kaloriferi sıcakta çalıştırınca aracın sıcaklığı 90 ı geçince içeriye müthiş bir antifriz kokusu geliyor
Kalorifer peteği diyorlar ama komple göğüs sökülecek diyorlar Aksaray'da ikamet ediyorum güvenip kimseye yaptiramiyorum Ankara'da Konya'da Kayseri'de büyük sanayileri olan illerde bu işlemi yaptıran veya bu durumla karşılaşanlardan çözüm önerisi alabilirmiyim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Abiler arkadaşlar herkese iyi günler 2006 Opel Astra H sahibiyim kaloriferi sıcakta çalıştırınca aracın sıcaklığı 90 ı geçince içeriye müthiş bir antifriz kokusu geliyor
Kalorifer peteği diyorlar ama komple göğüs sökülecek diyorlar Aksaray'da ikamet ediyorum güvenip kimseye yaptiramiyorum Ankara'da Konya'da Kayseri'de büyük sanayileri olan illerde bu işlemi yaptıran veya bu durumla karşılaşanlardan çözüm önerisi alabilirmiyim
Göğüs sökülmez vitesin ora sökülür se yeterlidir fazlasına gerek yok üstad su eksiltme varmı aracın da

mehmetenes

Kayıtlı Kullanıcı
68-Aksaray
Siteyi ziyaret et
Çok az var abi ama eksiliyor

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar benim aracım Astra J aynı problem olmuştu 2 yeri kontrol etmek gerekiyor böyle durumlarda
1. Antifiriz bulunan soğutma su deposunda çatlak varmı
2. Radyatör sızdırıyor mu

Su eskilme depoda kaynaklı değilse, ki opellerde özellikle astra j lerde kronik bir sorundur depoları malesef kolay çatlayabiliyor 2020 model Astra j hafif kaldırımdan sert indirdiğinde çatlamıştı ve aynı bahsettiğiniz durumda aşırı bir antifiriz kokusu alıyordum, garantisi olduu için orjinali serviste değişmişti.
2. Konu model ve yaş itibariyle bazı radyatörlerde sızdırma yapabiliyor. Bu yüzden kesinlikle anlayan servise gitmenizde yarar var.

Yeni aldığım 2016 Bmw 1.18 de aynı kokuyu alıyorduk yüksek ısıda radyatör değişti kaçak olduğu tespit edildi şuan sorun düzeldi. Muhtemelen bu tarz bir durum sizinkindede mevcut

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Çok az var abi ama eksiliyor
Göz gezdir motor kısmına radyatör ve su borularına su sızdırma varmı ve kalorifer petek borusu var 2 adet onlara da göz at zamanla dibinden kaçırabiliyor oring yüzünden