Kalofer peteğim tıkanmış.

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
vectra b kalorifer peteği sökme videosu

Arkadaşlar Youtube da dolaşırken Vectra b nin kalorifer peteği sökme videosuna denk geldim.Video dili Türkçe değil ama yapacak birşey yok.Linki paylaşıyorum.Belki birilerinin işine yarar.Benim aracımda son 3-4 gündür ılık üflemeye başladı.İlk fırsatta bende söküp temizleyeceğim.
https://www.youtube.com/watch?v=2GLSOfRnXBE

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde corsa c aracımda düzgün sıcaklık vermiyordu motorun arka tarafından petege giren hortumları çıkarıp porcoz diye bisey var şokta bimde kireç sökücü diye geçer ondan döküp arkasından sıcak su döküp tekrarladim gogusle falan ugrasmadim el deymiyo şimdi fena ısıtıyo

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benimde corsa c aracımda düzgün sıcaklık vermiyordu motorun arka tarafından petege giren hortumları çıkarıp porcoz diye bisey var şokta bimde kireç sökücü diye geçer ondan döküp arkasından sıcak su döküp tekrarladim gogusle falan ugrasmadim el deymiyo şimdi fena ısıtıyo

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güzel çözüm de inşallah ileri bir zaman sonra delinmez. Malum bu kullandın ürün maşallahı var kireç filan bırakmaz. Rİskli iş ama o kadar şeyin söküleceğini düşündüğümüz de yapacak bir şey de yok. Battı balık yan gider hesabı :)

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bugun petege giden boruları kalorifer musluğunun oradan soktum.Bir hortum yardımıyla kireç çözücü döktüm ardından bir kaç kez suyla duruladim boruları yerine yaktım.Fakat arabanın harareti 80 i geçmiyor.80 i biraz geçiyor hemen düşmeye başlıyor.Ayrıca araç LPG ye de geçmiyor.Anlamadım gitti.Petek temizleme işini yaparken kar yağıyordu haliyle motorda biraz ıslandı.Birazda borulara su dökerken motor islandi.Acaba diyorum motorun ıslanması nedeniyle mi böyle yapıyor yoksa başka birşey mi var.?Petekten gelen borularin yerini ters takmış olabilir miyim.Fark eder mi giriş cikisı?Sonuç olarak petek açıldı galiba 80 i geçince sıcak hava ufluyor sonra 80 den düşünce soğuk ufluyor.

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Petegi temizlemeden önce en ufak bir sorunum yoktu.Hemen o anda bozulmuş olabilirmi?

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aklıma gelmiyor değil. Ama bu formda okuduğum kadarıyla bizim motorlar havayı kendi kendine alıyormuş.

MADBOYSX

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yıl 2019 Eylül ayındayız konuyu hortlatmak istemezdim ama araştıra araştıra buraya kadar geldim. herkes kalorifer nasıl temizlenirden bahsediyor ama hiçkimse nasıl söküleceğinden adam akıllı bahsetmiyor.ben peteğin plastik muhafazasını çıkaramadım.bütün civataları söktüm ama sağ tarafta öne bağlantılı kapağın bağlantısı uzanıyor. acaba alttan bakmalımıyım.bu yüzdenmi kapağı tamamen çıkaramıyorum? Yardımcı olan olursa sevineceğim.
https://eksiup.com/p/us207224zweu

Son düzenleme: