Kalkışlarda çok zorlanıyorum. Lütfen yardım edin ustalar !!!

HySofT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam hemşerim :) irfan_1

sen opelini kime götürüyorsum bizim buralarda... tavsiye edeceğin iyi bi motorcu + klimacı warmı ? ekonomik ama kaliteli iş yapar birileri bulup arabayı hep aynı kişiye götürmek istiyorum...

meroy1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar astra 1.6 a6 v gl var bende araç 2000 model 86000 km de ve aynı sorun bendede var araç kalkarken bayılarak ve titreyerek kalkıyor bir çok üstaya götürdüm gaz kelebeğini temizlettim sonuç bir muddet düzeliyor ama sonra aynı gaz kelebeği ve rölanti ayarlayıcısını değiştirin sorun ortadan kalksın ama biraz tuzlu parçalar birde benzin aldınız yere çok dikkat edin benzindende oluyor rölanti motorunu bozuyor buada arabanın sesli ve istikrarsız çalışmasını sağlıyor

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar astra 1.6 a6 v gl var bende araç 2000 model 86000 km de ve aynı sorun bendede var araç kalkarken bayılarak ve titreyerek kalkıyor bir çok üstaya götürdüm gaz kelebeğini temizlettim sonuç bir muddet düzeliyor ama sonra aynı gaz kelebeği ve rölanti ayarlayıcısını değiştirin sorun ortadan kalksın ama biraz tuzlu parçalar birde benzin aldınız yere çok dikkat edin benzindende oluyor rölanti motorunu bozuyor buada arabanın sesli ve istikrarsız çalışmasını sağlıyor

Allah razı olsun kardeş bi nebzede olsa içimi rahatlattın. baskı balatamı diye düşünüyorum bende. ne kadar acaba bu gaz kelebeği ve rölanti ayarlayıcısının fiyatı. carbon clean yapsak yeterli olmaz mı ki.

Prens_Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benim arabamda da var 10 gündür.
kalkarken ( her zaman değil ama %80 oranında ) devir düşüveriyor...
normalde hiç gaz vermeden bile kalkılabiliyordu 10 gün önce.

bide mesela ışıklara yaklaştın, yavaşladın... debriyaja bastıgında devir zınk diye düşüyor ve bazen stop ediyor.

bazende park halinde motor çalışırken devir bi 300'e düşüyor bi 1500'e çıkıyor... böyle 3-4kere ine çıka arayı bulup 900'e geliyor..

ayrıca seyir halindeyken sabit hızda arabada bi atlama oluyor. anlık bi güç kaybı olup tekrar alıyor...

tamire götürecem ama forumda bu konulara baya rastladım, kafam karıştı.. iyice okumadan götürmüyüm diyorum...

HAKAN YALÇINER

Arkadaşım bende de aynen seninkine benzer bir sorun vardı EGR valfini 180 ytl ye değiştirdikten sonra bu sorun ortadan kalktı ustanın dediğine göre EGR yi bozan tek etken pis benzinmiş ben size OPET ve SHELL i tavsiye edebilirim...

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgisayara bağladılar egr valfinde bir sorun çıkmadı halbuki bende.

HySofT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ogretmen82 kardeş sana bi müjde vereyim :)

bugun speedy' ye gittim, motor yagı deistirmek icin. muhabbet ederken bendeki sorundan bahsettim. gene muhabbet ederken sizde "carbon clean" warmı dedim. war dediler.. kaç para 50 YTL.. yapalım o zaman dedim :)

neyse uzatmıyım, bi güzel carbon clean yaptırdım... sonra pislikleri atsın diye cevreyolunda 15-20 dakka maksimum devirde kullandim.

sonra LPG ye gecirdim aleti, sonuc muhtesem :) devir saatinde bir milimetre sapma olmuyor.. ne duruken ne kalkarken hiç bi sorun yok... walla çok memnun kaldim.... arabanın baska hiç bi yerine elletmedim ayrıca... sadece carbon yetti.

ilk calistirmada pop popp poppp yapıp sonra devri 1000 e tamamliodu.. şimdi kontaga basinca zınk diye 1000 de. ayrıca arabanın sesi solugu deişti wallahi...

bunla iligli bide baslik acicam, sakarya'lı hemşolarıma bilgi vermek için.,
sende sorununu halletmişsindir umarım.. halletmediysende bi carbon yaptır bence...

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ogretmen82 kardeş sana bi müjde vereyim :)

bugun speedy' ye gittim, motor yagı deistirmek icin. muhabbet ederken bendeki sorundan bahsettim. gene muhabbet ederken sizde "carbon clean" warmı dedim. war dediler.. kaç para 50 YTL.. yapalım o zaman dedim :)

neyse uzatmıyım, bi güzel carbon clean yaptırdım... sonra pislikleri atsın diye cevreyolunda 15-20 dakka maksimum devirde kullandim.

sonra LPG ye gecirdim aleti, sonuc muhtesem :) devir saatinde bir milimetre sapma olmuyor.. ne duruken ne kalkarken hiç bi sorun yok... walla çok memnun kaldim.... arabanın baska hiç bi yerine elletmedim ayrıca... sadece carbon yetti.

ilk calistirmada pop popp poppp yapıp sonra devri 1000 e tamamliodu.. şimdi kontaga basinca zınk diye 1000 de. ayrıca arabanın sesi solugu deişti wallahi...

bunla iligli bide baslik acicam, sakarya'lı hemşolarıma bilgi vermek için.,
sende sorununu halletmişsindir umarım.. halletmediysende bi carbon yaptır bence...

Allah razı olsun kardeş bende yaptırayım o zaman bi carbon clean. sendede kalkışlarda titreme yapıyormuydu carbon cleandan önce

HySofT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
titreme derken bendeki sorun aslında kalkış için hamle yaptığımda devir 200 - 300 e kadar düşüyordu... bazende stop ediyordu... ayrıca ışıklarda yeşili beklerken bazen stop ediyordu... birde sabit hızda sabit gazda giderken ( mesela 100 km/h ) araba silkeleniodu.

şimdi ise devir gayet güzel, öyle eskisi gibi inip çıkmıyo sabit duruyo...
daha bu gün yaptırdığım için ilk gözlemlerim bunlar... bi kaç gün daha kullanayım gelişmeleri yazarım...

işallah senin sorununda düzelir.
görüşmek üzere.

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
titreme derken bendeki sorun aslında kalkış için hamle yaptığımda devir 200 - 300 e kadar düşüyordu... bazende stop ediyordu... ayrıca ışıklarda yeşili beklerken bazen stop ediyordu... birde sabit hızda sabit gazda giderken ( mesela 100 km/h ) araba silkeleniodu.

şimdi ise devir gayet güzel, öyle eskisi gibi inip çıkmıyo sabit duruyo...
daha bu gün yaptırdığım için ilk gözlemlerim bunlar... bi kaç gün daha kullanayım gelişmeleri yazarım...

işallah senin sorununda düzelir.
görüşmek üzere.

aynen bendede şuan kalkarken devir 200-300 e kadar düşüyor o yüzden biraz daha gaza basıyorum motor bağırıyor basen pati çekerek kalkıyorum stop etmesin diye. bende en yakın zamanda yaptırayım şu carbon clean işlemini. seninde arabanın düzeldiğine sevindim. güle güle kullanırsın inşallah.

K

kokorecci576

Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar.
araba kalkışlarda zorlanıyor. gaza hafif basıyorum kalkarken hafiftende debriyajdan çekiyorum ayağımı devir saati 1 i gösterirken birden 0 a doğru düşüyor. biraz daha gaz veriyorum bende normal olarak devir saati yine 1 e geliyor. debriyajdan birazcık daha çekiyorum yine devir 0 a yaklaşıyor.
yani arabayı kaldırırken cambazlık yapıyorum resmen.
Benim arabayı ilk defa kullanan kişi mutlaka titreterek kaldırıyor arabayı çünkü devir ayarlaması çok güç oluyor. devamlı gaza basarak ayağı debriyajdan çekmek gerekiyor yada arabayı kaldırırken gözünüz devir saatinde olmalı.
debriyaj ortada kavrıyor. yani yukarda kavramıyor. ama devir yüzünden kalkarken titreme olabiliyor.

acaba bu sorunu çözmek için carbon clean, boğaz kelebeği temizliği, egr temizliği, rolanti motoru temizliği, manifolt temizliği yaptığımda bir faydası olurmu yoksa sebep baskı balatadamıdır acaba.

aracım 88.000 km de ve ikinci sahibiyim. yalnız araç temiz kullanılmış.

aynı sorun bendede varyaa