Kaliper İyiliştirmesi Yaptıranlar Listesi

Kaliper İyiliştirmesi Yaptıranların Listesi

• Artık kaliper sesi duymuyorum

Oy: 41 36.9%
  • Kaliper sesi hala devam ediyor

Oy: 29 26.1%
  • Henüz tam emin değilim

Oy: 41 36.9%

• Kullanılan toplam oy
    111

gr_avci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kaliper İyiliştirmesi Yaptıranlar Listesi

Tam şıkır şıkır değil.daha çok lak lak sesi. Sıcak asfaltta ses yok. Parkeli ya da stabilize yolda meydana geliyor.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ses derinden geliyorsa, tok bir ses ise amortisördür, ses ön jantların içinden gelen bariz şekilde duyulan şıngırtı - tıkırtılarsa kaliperlerdir.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Ses derinden geliyorsa, tok bir ses ise amortisördür, ses ön jantların içinden gelen bariz şekilde duyulan şıngırtı - tıkırtılarsa kaliperlerdir.

Asfaltta değil ama taş döşeme yollarda şıngır şıngır ses geliyor. Konyada bynu ustaya ne deyip anlatacam bilemiyorum. Geçenlerde aracın kapısından tıkırtı geliyor bolca dedim adam test etmeye gitti yok öyle bir ses dedi geldi. Her yer asfalt balık sırtı asfalt ve taş döşeme yolda yapıyor desemde nafile adamlar cam gibi asfaltta arabayı deniyorlar.

Kısaca ne demeli?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
Asfaltta değil ama taş döşeme yollarda şıngır şıngır ses geliyor. Konyada bynu ustaya ne deyip anlatacam bilemiyorum. Geçenlerde aracın kapısından tıkırtı geliyor bolca dedim adam test etmeye gitti yok öyle bir ses dedi geldi. Her yer asfalt balık sırtı asfalt ve taş döşeme yolda yapıyor desemde nafile adamlar cam gibi asfaltta arabayı deniyorlar.

Kısaca ne demeli?

Sorunu çözmeye gönlü olan bir usta değil o sesi - sizin duyamadığınız farkedemediğiniz sorunları da kendiliğinden dile getirir, siz sadece "alt takımdan çok ses geliyor, yüzlerce Astra lı arkadaşın olduğu heran görüştüğümüz bir platform var ve aynı sorun onlarda da var, büyük şehir servisleri kaliperlere orink yapıyormuş" deyin.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün Odak'ta aracımdan gelen, sinir bozucu kaliper sesine işlem yapıldı.
Yapılan işlemin listedeki karşılığı Fren Kaliper İzolesi olarak belirtilmiş.
Servis dönüşü özellikle bu sesin geldiğini birçok kez tecrübe ettiğim bir bozuk yola girdim ve sonuç sıfır ses.  dancee
Kaliper problemi olan ve İstanbul'da oturan arkadaşlarımız dertlerine derman bulmak için Tarık abi'nin kapısını çalabilir.  :)

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Sorunu çözmeye gönlü olan bir usta değil o sesi - sizin duyamadığınız farkedemediğiniz sorunları da kendiliğinden dile getirir, siz sadece "alt takımdan çok ses geliyor, yüzlerce Astra lı arkadaşın olduğu heran görüştüğümüz bir platform var ve aynı sorun onlarda da var, büyük şehir servisleri kaliperlere orink yapıyormuş" deyin.

Çok teşekkürler. Bu arada Tapatalk da teşekkür et butonu olsa iyi olacak.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Kaliperlerin bu şekilde oynayıp ses yapmasının bir sakıncası var mıdır frene etkisi ve araç güvenliği ile ilgili abs esp sistemlerinin çalışmasıyla ilgili bir sorun oluşturu mu questionnn

bayrak15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

slm arkadaşlar bu kaliper sesi beni dellendiriyor kamyon geçmişim olduğundan yolda sürekli ses dinliyorum 3 kez servise gittim afyonda boşluğu alıp yağlıyorlar ama ses 2 günde çıkıyor kalper uygulaması nasıl oluyor bi  tarif ederseniz servise söyleyecem yapsınlar ayrıca iç konsoldaki sert plastiğin gıcırtıları exrası neyse saygılar