Kadir Mısıroğlu kimdir ?

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün Facebook'da gezerken denk geldi.Tamamen Atatürk Karşıtı şeriat yanlısı olarak geldi bana.Arşivinde Atatürk'ün el yazılarının bir kısmı bulunmakta Tamamen din karşıtı bir şekilde tabi.Başlıkta da belirttiğim gibi kimdir bu ve amacı nedir ? :confused: :confused:

http://www.facebook.com/UstadMisiroglu

topuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış bilmiyorsam, "Yalan söyleyen Tarih Utansın; Lozan Barış mı, Hezimet mi?" kitabının yazırıdır. Tarihi, resmi onanlanan şekliyle (yani uzun yıllar izin verildiği şekliyle yazılan tarihi) değilde, kendi gerçeklik anlayışına göre yazan ve yorumlayan biri olarak biliyorum.

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani kendi kafasına göre takılan ve belirli bir kesme hitap eden düşünce yapısı bir nevi tarikat lideri gibimi ?

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Yanlış bilmiyorsam, "Yalan söyleyen Tarih Utansın; Lozan Barış mı, Hezimet mi?" kitabının yazırıdır. Tarihi, resmi onanlanan şekliyle (yani uzun yıllar izin verildiği şekliyle yazılan tarihi) değilde, kendi gerçeklik anlayışına göre yazan ve yorumlayan biri olarak biliyorum.

Tarihi gerçekler sana bana ona göre değişmez. Tarih tektir. Aynı anda iki şey birden yaşanmaz ki. Yaşananlar tektir. Önemli olan bunları düzgün kaynaklardan öğrenip tarihe geçirmektir. O nedenle onaylanan resmi tarih ya da izin verilme gibi bir şey söz konusu değil.

Son dönemlerde yeni Osmanlı hayali kuranlar, cumhuriyet tarihini yerle bir etmeye çalışmakta. Yıllardır bilinen tarihi gerçekleri bile çeşitli ayak oyunlarıyla değiştirmeye çalışmaktalar. Amaç da Atatürk'ü ve onun devrimlerini karalamak. Sonra da kendi işlerine gelen tarihi gerçekleri (!) millete kakalayıp padişahlıklarını ilan etmek.

Sözü geçen kişi de bu konudaki bir hizmetkar...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Yani kendi kafasına göre takılan ve belirli bir kesme hitap eden düşünce yapısı bir nevi tarikat lideri gibimi ?

Bir nevi öyle. Ama bu tarikatı çok büyük düşünmelisin. Şöyle ki; Cumhuriyet yerine Osmanlı hayali kuranlar ya da 2. Cumhuriyet denilen saçmalığın hayaliyle avunanlar kadar büyük bir tarikat. Sözü geçen kişi lider değil ama engin tarih bilgisiyle (!), akıllı ve milliyetçi (!) yeni nesillere ışık tutuyor.

Rainbowx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam manasıyla Osmanlı hayali kuran bir tarihçi. Üstad derler, belki işinde iyidir, ancak ulu öndere böylesine terbiyesizce laflar etmesi kabul edilemez hemde hiç ! .. Ayip gerçekten Allah akil fikir versin böyle insanlara..

Bende mutaassıp bir yerde öğretmenim, öğrencilerime Atatürk'ü anlatmak biraz zor olabiliyor.. Ancak onlara bile ben en azından yararları yönünden bakabilmeyi öğretebiliyorum.. Bu adam nasıl bir tiptir anlamadım..

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tarihi gerçekler sana bana ona göre değişmez. Tarih tektir. Aynı anda iki şey birden yaşanmaz ki. Yaşananlar tektir. Önemli olan bunları düzgün kaynaklardan öğrenip tarihe geçirmektir. O nedenle onaylanan resmi tarih ya da izin verilme gibi bir şey söz konusu değil.

Son dönemlerde yeni Osmanlı hayali kuranlar, cumhuriyet tarihini yerle bir etmeye çalışmakta. Yıllardır bilinen tarihi gerçekleri bile çeşitli ayak oyunlarıyla değiştirmeye çalışmaktalar. Amaç da Atatürk'ü ve onun devrimlerini karalamak. Sonra da kendi işlerine gelen tarihi gerçekleri (!) millete kakalayıp padişahlıklarını ilan etmek.

Sözü geçen kişi de bu konudaki bir hizmetkar...

+1

Evet bu konuya hizmet eden dangalaklardan biri.