K&N Spor Hava Filtresi

cgrkzl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler bu ürün hakkında bilginiz varmı nedir ne değildir

aracım 1.4t astra 2013 orjınal fıltreyı cıkarıp k&n spor hava filtresi takmak istiyorum tahmini olarak 6.4 hp kazanç ve çok hoş bi sesi oldugunu duydum :) sizin öneriniz nedir

ürün bu: K&N Dealer Search for Part 69-4521TS

Son düzenleme:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler bu ürün hakkında bilginiz varmı nedir ne değildir

aracım 1.4t astra 2013 orjınal fıltreyı cıkarıp k&n spor hava filtresi takmak istiyorum tahmini olarak 6.4 hp kazanç ve çok hoş bi sesi oldugunu duydum :) sizin öneriniz nedir

ürün bu: K&N Dealer Search for Part 69-4521TS

aslkjdhkalndjkabhdnaskdn

Merhaba dostum, değil K&N , Z&X olsa 6 hp kazancı bi kenara bırak birkaç hpni elinden alır + yakıt tüketimi olarak zarar görürsün. Tecrübe ile sabittir.

ekbilgi: Zaten aracınız turbo beslemeli bir motora sahip, panel içi performans filtresi takmanız bile fuzuli bir harekettir, turbo salyangozu zaten bir hayli basınçla o havayı emdiğinden filtrenin pek bir anlam ifade etmediğini söyleyebilirim. Ses olarak tek getirisi fiyuuuuuvffffffff diye turbonun emiş sesini alırsınız, tabiki sıcak hava çekeceği için intercooler bir de o sıcak havayı soğutmaya çalışacak ölme eşşeğim ölme yani bir miktar performans kaybı ve yakıt tüketimi artışıyla can sıkacak. Lafta performans hava filtre :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki bizim düz motorlara taksak faydası olur mu?

kutu içi performans filtresinin ek güç sağlama ihtimali var, yok değil. Açık hava filtresi yine sıcak havayı çeler performanstan çalar.