k&n filitre için yardım

RESUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 1.6cc 105 bg bu araca k&n filitre taktım ama araba soguk iken çok iyi performans sergiliyo ama motor ısınınca araç performanstan düşüyo bu filitreyi ön ızgaranın oraya boru yardımıyla uzatsak yani radyotörle panjur arasına yaklaık 20 cm yakın yer var performans nasıl olur bir sorum daha var duyduguma göre hava borusu uzayınca aracın perfornası düşüyomuş dogrumudur.

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açık hava filtresinin ses haricinde performansa etkisi olacağını sanmıyorum yani ses güzelleştiğinde piskolojik olarak performans artışı var gibi gelir :D

RESUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses artışı var ona bir şey demiyorum gayet güzel geliyo ama araç sogukken daha iyi performans sergiliyo yani araçımla yaklaşık 10 km kaptıktan sonra arabada yavaşlama hissediyorum yani çekişten düşüyo

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
taktığın filtre havayı sıcak olarak motor kaputunun içinden çektiği için doğal olarak performansın düşüyor ..air intake kit almış olsaydın bunları yaşamazdın..alttaki linkte var..birebir astra h için uyumlu model var
http://www.modifiye.com.tr/tuning/3420-206-Simota-Opel-Astra-H-Karbon-Hava-Filtre-Kiti.aspx

eğer oraya güzel bir bağlantı yapıp ek bir boru ile uzatırsan aynı sonucu elde edersin sanıyorum..