Johnie Walker & Jack Daniels

Johnie Walker & Jack Daniels ???

• Kullanılan toplam oy
    80

derici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beni yoktan yaratan Rabbim, bana yasaklamış bunları.
içme! diyor.
Bende içimiyorum.

lasthell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Johnie Walker & Jack Daniels karşılaştırılamaz bile :D
tabiki Jack Daniels ama
Jack Daniels ın 1 yıldır Türkiyeye girişi yasak hiç biryerde yok piyasadakilerin çoğuda sahte aman dikkat edin :D

arek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesınlıkle jack abı

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jack Daniel's bourbon değildir- bir TENNESSEE VİSKİSİDİR. Jack Daniel's, yıllanma işlemi için yeni kavrulmuş meşeden yapılan fıçılara doldurulmadan önce sert akçaağacından elde edilen odun kömüründen damla damla yavaşça akar. Jack Daniel's'a az rastlanır yumuşak tadını veren bu özel işlemdir. Jack Daniel's'ı Tennessee Viskisi yapan da bu ekstra odunkömürü tavlandırma işlemidir

jack daniels is kokar ama kendi tarzında en iyi viskidir.

jonnie walker scoth whisky dir.
iskoç viskisi denildiginde ilk akla gelen viskidir.1500lerde iskoçya’da hemen her aile kendisi için küçük çapta viski damıtımı için sadece üst sınıfa izin veriyor. ancak böyle bir sınırlama evlerde viski damıtımının önüne geçemiyor. viskinin yaygınlaşmasıyla evlerdeki bakır imbiklerde viski üreimi köy ve kasabalarda bir yaşam biçimi haline geliyor. zaman içinde iskoç içkisi ingiltere’ye yeni bir lezzet olarak ulaşıyor. viski tadı iskoçya dışına yayılmaya başlıyor.
1700’lerin sonlarında iskoç viskisi ingiltere’de o kadar çok tüketilmeye başlıyor ki, cin üreticileri lobisi tarafından hızı kesilmeye çalışılıyor. fransa ile yapılan savaş sırasında üç katına çıkan vergiler viskicilerin “yeraltına” inmesine sebep oluyor. kaçak imalat ve satış, viskiye asi iskoç ruhu katıyor. 1823’te vergilerin düşülmesi ve yeni düzenlemelerle yasal viski üretimi tekrar başlıyor.
avrupa kültürünün ivme kazandığı 1800’lü yıllardaki endüstriyel gelişmeler viski damıtıcılarını da özendiriyor. aeneas coffey'in iacadı kolonlu imbiklerde 24 saat sürekli damıtım yapılabiliyor.

scoth whisky seviyorsanız Chivas Regal öneririm. jonnie waker çok sıradan kalır bunun yanında.

kendimi okulda hissettim. içkiler hakkında ne çok kitabım var bilemezsiniz. ama barmaidlik yaptığım dönemde bırakın içkileri ayırt etmeyi kokteylleri bile koklayarak nesi eksik nesi tam ayırt ederdim. Hiç viski içmedim :) tadını bilmem ama kokularını çok iyi bilirim.

~~NEO~~

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne Jack Daniel's Ne Jonnie walker....Alemde Tek...........; :good:

Zemzem.......:)

ABS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Johnie Walker in Blue Label i hic icmedim.Fiyatına bakarak diyebilirim ki Jack iyi dedigim halde fikrimi degistirebilir :)

nakayama

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabıkı Jack Daniels

DV-011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle Jack derim, haftanın 3 - 4 günü uyumak için 2 - 3 kadeh atıyorum. (gece çalıştığım için ışıkta uyuyamıyorum) Hatta Jack içmeye başladıkdan sonra başka viskiden tad alamaz oldum. Bazen içmesem bile sırf o aroma kokusu için sişeyi kokladığım bile oluyor ya adamlar çok güzel yapmışlar. Sek 3 buzlu kafidir yanına kavrulmuş badem ve antep fıstığı birde bitter çikolata ve backwoods. İçmeyenlere öneririm denesinler başka viski yalan gelir sonra. Ayrıca yudumlarken kokusunuda çekin tat alma hissi daha güzel oluyor.

Son düzenleme: