Jetta 1.4 tsi 140 hp alinirmi?

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resimler temmuzda.Arabayı aldım ama sadece bir gün gördüm.Sonra Balıkesire gönderdim.

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
140 hp tsi ile 170 hp tsi arasında mekanik olarak hiç bir farkın olmadığını sadece yazılım farkı olduğunu duymuştum.eğer gerçekten böyle ise tadından yenmez bu makine...

geçen sene kzenime aldık turbo + spr charger fenamı fena 14 demezsin inan bnm bertone turboyu yarım boy geçiyor + 206 c ye nal koklatıyor gsı ile yürüyor hatta yalan ediyor daha ne diim 1 snydurma al hiçde sorunu yok mükemmel bi seri 14 tsi
140170 arası 5000 tl fark var sadece yazılım farkı servis 2000 e garantili yüklüyor bunada kanmayın 3000 kada oluyosunuz alırken bizçok araştırmıştık hatta yazılımı dışarda daha ucuza yaptırabilecekken garanti dışı kalmasın diye serviste yüklettik 175 ps alt devirler fenaaa üst devirler fenamı fena altda charger stde turbonun mükemmel uyumu ile 1400 den muhteşem bi tork ve güç kadran hep limit görür düşünme bile alalal

Son düzenleme:

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aldım yalçın abi...1.4 140 ps bebekler bebeği...

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aldım yalçın abi...1.4 140 ps bebekler bebeği...

hayırlı olsun. bende pazartesi çok temiz tsi 140 hp golf aldım. süper bir araç.
tsi gerçekten çok çok başarılı...

CDX Hastası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
140 hp tsi ile 170 hp tsi arasında mekanik olarak hiç bir farkın olmadığını sadece yazılım farkı olduğunu duymuştum.eğer gerçekten böyle ise tadından yenmez bu makine...

Yalnız gökay abi 2 şeyde sizi uyarmak isterim...Birincisi resimlerinde paylaştığınız araçın Türkiye sınırları içerisine girmesi çok zor bir durum..Sen de biliyorsundur ki Almanlar kullanırlar en güzellerini kendileri için yaparlar daha sonra bu araçların ferdi bitti mi diğer ülkelerdeki pazarlarında satarlar.Tamam belki aynısını toparlarsın ama donanım ve teknik detaylar olarak kesinlikle fark var...Bunu kendi vectramda gördüm...Ayrıca jetta 2011 in sonunda kasa ve tasarım değişikliğine gidecek...Diğer uyarım ise şu...Devir artık az enerji ile çok güç elde etme devri..Aynı 1.4 tsı motor golf ve passatta da kullanılıyor.Dediğiniz doğru yazılımla bu işi çözebilrsiniz ancak aracınızın ömrünü de kısaltmış olacağınızı unutmayın..Zaten 1.4 tsı motor kendisini kanıtlamış bir motordur..Eğer vergi durumunu düşünmüyorsanız 2.0 dizelini alın derim...Yeni aracınızın hayırlı olması dileğiyle..

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı uğurlu olsun çok güzel araç bizde düşünüyoruz 1.6 tdı 105 hp lik ya da 1.4 tsı 122 lik temiz bulabilirsek astra g yi satıp alacaz yaşlandı artık arabamız

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gökay abi aracınız hayırlı olsun inş ama merak ettiğim birşey var..Bu wv nin kullandığı 1.4 motor 122 hp değil mi?140 hp li 1.4 motoru yok diye biliyorum.Bir de 1.4 160 hp li olanı var..

1.4 tsi'ların çift şarjlı olanları da var, tek olanı da... tek olanlar 122 ps.
çift olanlar 140 ps. şimdi 150 ps tiguanda, 160 ps jetta da.
tek şarjlılarda sadece turbo, çiftlerde kompresör ve turbo bulunuyor.

CDX Hastası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 tsi'ların çift şarjlı olanları da var, tek olanı da... tek olanlar 122 ps.
çift olanlar 140 ps. şimdi 150 ps tiguanda, 160 ps jetta da.
tek şarjlılarda sadece turbo, çiftlerde kompresör ve turbo bulunuyor.

Teşekkürler cevap için Atilla Abi..:good: Yeni nesil motorların çok yakında geleceğini biliyorum ama bni heyecanlandıran Wv in R serisindeki 2.0 255 hp lik motorları :D Tekrar teşekkürler Atilla abi..