Jant Ölçüleri ve Marka...

eRaGoN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kısmetse önümüzdeki ay arabanın LPG taksiti bitiyo devam ederek jant almayı düşünüyorum zaten lastiklerde eskidi diş kalmadı orjinal 15" olan jantlarımı 16" yapayım diyorum(17 istiyordum ama yollar nedeniyle vazgeçtim).Burada jantçılara bakıyorum 5X110 jant bulamıyorum olanlarda fi tarihinden kalma eski jantlar adamda abi çoğu markada 5x110 yok üretimi az talep yok getirtmiyoruz ama istediğin model varsa getirtiriz diyorlar..Bende araçta nası durucak görmeden karar veremiyorum..5X112 ise dolu var ama tam ölçüsü olmadığından ileride ön takımlarda falan sorun yaratır diye sıcak bakmıyorum(konuştuğum jantçı bile tavsiye etmedi).. 5x110 ölçüleri hangi jant markasında kolay bulunur yada tavsiyeleriniz neler??En azından internette o markalara bakayım.Fiyat olarak jant+lastik max : 1500TL..
İstediğim jant tipi 35KES52 Çağrı'nın aracında olan jant tipi..

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uurr011bs0.jpg

Bu jant Kes'in janta benziyor heralde. 18'' 5*110 ASA marka. Fiyatı da İkinci eli temiz bi ikinci el lastikle 1200 falan. Lastiksiz fiyatı da 900 olması lazım. 16'' var mı bilmiyorum.

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özel mesajda attım;

Benim jantlar 18 inç Offsette var Uğurun koyduğu resme göre bariz offset var benımkısınde..

Mille Miglia benımkının modeli bulabılırmısın bılmıyorum ama cok yakısıyor emın ol...

Eğer 16 takcaksan offsetli takma derim 16 inç takıcaksan orjınal gt jantı önerırım en cok o gösterir.Ben sırası ile 15-16-18 taktım.16 lar hiç göstermiyor arabayı bende 5 kollu vardı ama yinede çok iyi durmuyordu.18 le çok değişti.

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal opel jantlarını dene..

16-17 opel janltlarını bak istersen.. çıkmacılarda temiz olanını bulabilirsin.. bi arkadaş cdx ine 16 vectra c jantı takmıştı gayet şık göstermişti..

aşağıdaki gibi durmuştu..

Ekli dosyalar

• b 2.6 (0).jpg
    b 2.6 (0).jpg
    89.5 KB · Görüntüleme: 54

eRaGoN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uğur aslında fotoğraftaki jant güzelmiş sen mi çektin fotoğrafı??yani jantı gördün mü nasıl temiz mi kaynak kırık vs??Valla arabayı fazLa göstermesede olur büyük jant taktım mı bu sefer yolların durumu itibariyle ben çukurlardan falan kaçıcam hanımda biniyo biraz sıkıntılı olucak...Dediğim gibi benim için önemli olan jant ölçüsü...
Başka önerisi olan var mı arkadaşlar..???
Cevap veren arkadaşlarıma tşkrler

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uğur aslında fotoğraftaki jant güzelmiş sen mi çektin fotoğrafı??yani jantı gördün mü nasıl temiz mi kaynak kırık vs??Valla arabayı fazLa göstermesede olur büyük jant taktım mı bu sefer yolların durumu itibariyle ben çukurlardan falan kaçıcam hanımda biniyo biraz sıkıntılı olucak...Dediğim gibi benim için önemli olan jant ölçüsü...
Başka önerisi olan var mı arkadaşlar..???
Cevap veren arkadaşlarıma tşkrler

Ben jant alırken çekmiştim. Düşünürsen yardımcı olabilirim tabi satılmadıysa. Jant tertemiz. Bende 18'' kullanıyorum. Eskişehir'e de gidiyorum. Eskişehir'in yolları Ankara'dan bin kat daha iyi. o konuda çok düşünme derim. Ama 18 takınca gazlamak yok. Sağdan sağdan gideceksin ;)

eRaGoN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uğur kalsın ben 17" de tereddüt ediyorum :) Eskişehir'e geldiğinde beklerim...

bbarann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş arabanın üzerinde nasıl durcağınımı merak ediosun buyur şu sitedn bak bütün modellere takılan jantlar büyüklükleri nasıl durduğu fln hepsi war.. arabanın rengi jantın ölçülerini dahi seçebiliosun..
http://www.elektrony.cz/?PHPSESSID=55b799e3453fe835a9e9dd9ca2e1b168