Jant için yorum bekliyorum !!!

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jant için yorum ve yardım bekliyorum !!!

Merhaba arkadaşlar...

Namistan'dan %25 sertleştirilmiş amartisörler geldi. Eibach Prokitim de geldi. Yarın sabah serviste bunlar takılacak.

Bir süredir jant ve lastik ne alıcaz araştırmaya başladım. 16" düşünüyorum. www.mutlulastik.com.tr de gördüğüm AVA nın MTL07 ve MTL06 jantlarını çok beğendim. Yalnız tırstığım konu ofsetten dolayı dodiğe sürtme ve ağırlık olayı. Telefonda ilgili kişi "Kesinlikle çok hafif ve sürtme yapmaz, garanti veriyorum !!!" diyor ama tabii ki güvenemiyorsunuz. Antalya'da yaşıyorum ve ürün Istanbul'da. Para gönderilecek jant gelecek sorun varsa veya yoksa herkes kendi yoluna olabilir.

Antalya'da beğendiğim herhangi bir jantı bulamıyorum. Piyasada bir sürü Çin malı ney olduğu belirsiz jant dolu. Hoşuma giden ve güven veren tek bir jant buldum o da LD.

AVA ve mutlulastik hakkındaki yorumlarınız nedir? Aramızda firmaya yakın biri var mıdır acaba ? Kısa bir zaman ayırıp firma ve sorularım hakkında vereceği bilgi beni oldukça rahatlataktır.

AVA MTL07
mtl07.jpg

AVA MTL06 ( GM veya HB )

mtl06.jpg

LD

16 x 7.0 ET 40

HPIM0024.jpg

HPIM0022.jpg

Son düzenleme:

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardım etmek isterdim ama,sanırım ben biraz yetersiz bilgi sahibiyim bu konuda,kafanı karıştırmak istemem...

tnng yln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abı ıstanbul bu bellı olmaz makas ıstersız agac motoru yollarlar :D bakıp gormek takıp gezmek denemek lazım.. onerım bu kolay gelsın.

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abı ıstanbul bu bellı olmaz makas ıstersız agac motoru yollarlar :D bakıp gormek takıp gezmek denemek lazım.. onerım bu kolay gelsın.

sıkıntım da bu zaten...

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar resmen hayal kırıklığına uğradım yani...

Yok mu İstanbul da oralara yakın, bana 10 dakikasını ayırabilecek bi arkadaş.

:help: :sorry::sorry::sorry::sorry::sorry::sorry::sorry: :help:

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
AVA MTL07 güzel jantbence alınabilir bii jant!bijon aralıkları felan uyuyorsaa allmanızı tavsiye ederimm!zaten dier göstermiş olduğunuz jant modellerinde 16 jant göremedim!tabi ağırlığıda önemlii!jantın ofsetide 7!lastiği çamurluk ağzına sürmesine sebep olabilir!bende 3.5 cm yay ve 195-45-16 7 ofsetli jant lastik taktım ufaktan sürttü!çamurluk ağızlarını ve çamurluk ağzı bakalitlerin çamurluğun içinde kalan vidaların tepelerini traşladım sorun ortadan kalktıı!kesinlikle büyük bii işlem gerektirmiyoorr!inceden traşlamak işi çözüyorr!

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jant konusu açılmıs iken 16 inç o.z. superleggera jant var mıdır corsa ya uyumlu 4*100

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
AVA MTL07 güzel jantbence alınabilir bii jant!bijon aralıkları felan uyuyorsaa allmanızı tavsiye ederimm!zaten dier göstermiş olduğunuz jant modellerinde 16 jant göremedim!tabi ağırlığıda önemlii!jantın ofsetide 7!lastiği çamurluk ağzına sürmesine sebep olabilir!bende 3.5 cm yay ve 195-45-16 7 ofsetli jant lastik taktım ufaktan sürttü!çamurluk ağızlarını ve çamurluk ağzı bakalitlerin çamurluğun içinde kalan vidaların tepelerini traşladım sorun ortadan kalktıı!kesinlikle büyük bii işlem gerektirmiyoorr!inceden traşlamak işi çözüyorr!

hasan kardeş, yine sen yetiştin saol :alkis:
Anladığım kadarıyla, örnek olarak 7x16 ET 35 olan bir jantta 6.5 - 7 olarak verilen değerler Jantın genişliği ile ilgili. Aynı zamanda ofset ile ilgili farklı bir değer daha var. Senin jantın ofseti kaç. ( 30-35-40 ) Genişlik 6.5 olupta ofset değeri yüksek olan bir jant da seninkinden fazla sürtebilir diye düşünüyorum.

LD hakikatten çok hafif ama AVA burada hiç yok. Yorum yapamıyorum, ki benim 1.2 motor için ağırlık ciddi bir konu. Bu yüzden bu kadar tırsıyor doğru yorumlar ile seçim yapmak istiyorum.

Jant konusu açılmıs iken 16 inç o.z. superleggera jant var mıdır corsa ya uyumlu 4*100

http://www.oltas.com.tr/ Online Aplikasyon bölümünde OZ un modelleri var. Oraya bi göz atabilirsin.

Son düzenleme:

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım oo sölediğin 30-35-40 ney bilmiyorum!ben sadece ofset olayını 6.5-7 numaraları ofset olarak biliyorum!tek onu biliyorum!30-35-40 ney bilemiyorum!6.5 ofsetli kesinlikle sürtmez!çünkü corsa gsi ların jantıda 6.5 ofsetlii!benim tavsiyem enkei racing rs+m modeli!hem hafif hemde çok gösterişlii!sitemizde bazuka arkaşımızın aracında varr!herhangi bii sorunda yaşamamışş(çamurlu ağızlarını hafiften aldırmanın haricinde)vede çok memnunmuşş! fotoları burada varr! http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=6382&highlight=bazuka