Jant acil yardim

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar,
Vectra aracim icin jant buldum almak istiyorum fakat kafamda bazi sorunlar var.Deneyimlerinizden yararlanmam gerekiyor.

Buldugum jantlar piyasadaaz bulunan bir bbs modeli

Jant 17 inc 8J ET35 olculerinde bijon araligi 5x112 aracim vectra b 5

bijonlu ve bildiginiz gibi 5x110 bijon araliginda sorun yasayacagimi ben dusunmuyorum.Peki ofset olculeri 8j ET35 aracimda surtme yaparmi.
Bildigim kadariyla bu jantin olculerine uygun lastik 225 45 17 olacak ama 215 yada 205 kullansam uygun olurmu.Jantla lastikler uyum saglarmi.
Bilgisi ve deneyimi olan arkadaslar cevaplarinizi bekliyorum.Tesekkurler.

dj_gokcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
215 40 veya 205 40 tavsiye ederim sorun çıkarmazsa 45 alma sürtme yapabilir

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jant modelini bilemem ama lastik olarak 215 40 17 kullandım yanak inceldikçe gürültü ve konforsuzluk artıyor kesınlıkle 50 yanaktan asagı lastik almayın derim ayrıca 205 bence en ideal ölçü direksiyonun tepkisi bile 215 ile 205 arasında dağlar kadar fark yaratıyor, şahsen ben 215 40 17 lerden kurtulup 205 50 16 ya kavusunca şükürler olsun dedim.

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslinda ben biraz olayin teknik kismina bakiyorum 17 jant icin alinabilecek en uygun lastik yanak olcusu 45 ama taban genisligi olarak 8J bir janta 205,215 yada 225 hangisi uygun olacaktir bu sorunun cevabini bulamadim eger 205 yada 215 takarsam sanki jantin taban genisligi lastikten fazla oldugu icin sorun teskil edecegini dusunuyorum.225 bildigim kadariyla surtuyor.Benim aklimdan gecen 215x45x17 takmak
peki 5x110 bijon araligina 5x112 bijon aralikli janti taktiran var mi..

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 4 yıl önce aklımda sadece keskin tuning kt4 modeli peşinde koşuyodum ama pek et fln araştırmadan et35 8.5ofset kt lerimi aldım asıl istedigim arkaları 9.5 almaktı ama sorun yaşarsın dediler o yüzden 4ünü de aynı aldım üzerinede 225-45-17 orjinal ebatı yakalar dediler aldım ama arabada tek başıma olmama rağmen yoldaki en ufak bi esnemede arka lastikler dıştan çamurluklara sürtme yapıyodu ve görüntü de pek hoş olmamıştı jantları söktüm bi sinirle yaklaşık 5 ay durdular odamda açıkçası çamurlukları kestirmekte pek istememiştim sonra 205-45-17 ebatlı nankang lastik aldım hem görüntü çok hoş oldu hemde sürtme baya kesildi şöyle diyeyim ben 100kg civarıyım benim gibi 4 kişi ile hiç sorun olmuyo ama 5 kişide 4 yıl içerisinde toplasan 2-3 kere sürtmüşümdür konfor olarakta çok memnunum ama lastikleri bitirdim sanırım artık taş gibi oldular 2gün önce söktüm kış lastiklerine geçtim yaza dogru falken zx912 modeli lastik ile geri takmayı düşünüyorum bi de 3.5cm yay deniycem ama o zaman sürtermi onu bilmiyorum işte

ayrıca jant geniş lastik dar sorun olurmu demişsin 9.5 ofsete 195-45-16 takıyolar lastikte kavun görüntüsünü yakalamak için hiç bi sorun da olmuyo bende 205 leri dedigim gibi 4yıldır kullanıyorum en ufak bi sorun yaşamadım lastik balon bile yapmadı ki ufak bi yerde yaşıyorum yolları büyük şehir kadar iyi değil yaklaşık 30.000km yaptım diyebilirim:)

ve tekrardan:D :D benim jantlar 5x112 bijon aralıgında farklı bi bijon takıyolar sanırım normallerden biraz daha uzun oluyo ben istepne için eski bijonlardan bi takım bagajda bulunduruyorum bunun dışında balans tutmaz diyolar fln diyenler var ama hiç öyle bişey yaşamadım yani bütün sorularının cevabı bende:)

bakmak istersen benim aracımın resimleri arada 225li resimlerde var:

http://www.facebook.com/album.php?aid=41399&id=640742204&l=5b073a723c

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 4 yıl önce aklımda sadece keskin tuning kt4 modeli peşinde koşuyodum ama pek et fln araştırmadan et35 8.5ofset kt lerimi aldım asıl istedigim arkaları 9.5 almaktı ama sorun yaşarsın dediler o yüzden 4ünü de aynı aldım üzerinede 225-45-17 orjinal ebatı yakalar dediler aldım ama arabada tek başıma olmama rağmen yoldaki en ufak bi esnemede arka lastikler dıştan çamurluklara sürtme yapıyodu ve görüntü de pek hoş olmamıştı jantları söktüm bi sinirle yaklaşık 5 ay durdular odamda açıkçası çamurlukları kestirmekte pek istememiştim sonra 205-45-17 ebatlı nankang lastik aldım hem görüntü çok hoş oldu hemde sürtme baya kesildi şöyle diyeyim ben 100kg civarıyım benim gibi 4 kişi ile hiç sorun olmuyo ama 5 kişide 4 yıl içerisinde toplasan 2-3 kere sürtmüşümdür konfor olarakta çok memnunum ama lastikleri bitirdim sanırım artık taş gibi oldular 2gün önce söktüm kış lastiklerine geçtim yaza dogru falken zx912 modeli lastik ile geri takmayı düşünüyorum bi de 3.5cm yay deniycem ama o zaman sürtermi onu bilmiyorum işte

ayrıca jant geniş lastik dar sorun olurmu demişsin 9.5 ofsete 195-45-16 takıyolar lastikte kavun görüntüsünü yakalamak için hiç bi sorun da olmuyo bende 205 leri dedigim gibi 4yıldır kullanıyorum en ufak bi sorun yaşamadım lastik balon bile yapmadı ki ufak bi yerde yaşıyorum yolları büyük şehir kadar iyi değil yaklaşık 30.000km yaptım diyebilirim:)

ve tekrardan:D :D benim jantlar 5x112 bijon aralıgında farklı bi bijon takıyolar sanırım normallerden biraz daha uzun oluyo ben istepne için eski bijonlardan bi takım bagajda bulunduruyorum bunun dışında balans tutmaz diyolar fln diyenler var ama hiç öyle bişey yaşamadım yani bütün sorularının cevabı bende:)

bakmak istersen benim aracımın resimleri arada 225li resimlerde var:

http://www.facebook.com/album.php?aid=41399&id=640742204&l=5b073a723c

Gercekten aciklayici oldu.Peki bu jantlar taksicilerdeki gibi disari cikarmi oyle disari tasmasinida istemiyorum.

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bahsettigin ölçüler tam benim kullandıgım ölçüler önler çamurlukların yeterince içinde arka taraf az bişey dışarıda kalıyo ama bu güne kadar kötü diyen olmadı hele arabanı başkasına ver arkadaki araca otur izle hasta olucaksın sanki kamber vermiş gibi duruyolar özellikle giderken:)

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama hesaplama modulune gore olması gereken ölçü 205/50/17 cıkıyor 45 kullandıgın zaman 2,9 fark olusuyor yanı araba 100 le giderken aslında 97,1 ile gitmiş oluyor

bu sekılde hem yakıt artmıs oluyor, hemde çamurluk arasındakı bosluk artıyor