İzmir Mercanlar Exper Raporu ve Sonrası

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha yeni 2. sınıfa gectim,Bugün gittim motor arıza lambasını göstermeye hava filtresinin fisi cıkmıs taktılar giderildi sorun,zaten gidince tanıdılar naber nasılsın falan iste,abi 1 aydır cıkamadım sanayilerden dedim keske gitmeseydin dedi bize getirseydin falan gibisinden,dedim manifoltu yanmıs,turbo bozuk dediler dedim bu cıkmıyomu dedim yok cıkmaz expertizde dediler,sonra debriyajı gösterdim falan baktı iste daha gider dedi ,ee dedim bunu die sölemediniz bitik degilki dedi :s nse suan tek sorun var,oda turbo vede cokpahalı ,eger degisirse :s
EXpertizin mantığı neymiş o zaman ya.Onlar 101 nokta testi paıyorlar.Aracın A'dan Z'ye herşeyini söylemeleri gerek.Hadi onu da geçtim,diyelim rapor da onlar yok.İnsanlık namına yine söyler insan ya.Tabi onlara götürseydin de biraz daha para kazansalardı.Bedava yapacak sanki.Kızdım galiba adamlara. :D Benim gözümde yaptıkları yarım iş.Normal bir usta bile daha fazla ve detaylı şey söyler.Neyse artık,hayırlısı olsun diyelim. :cool:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar,Ben 7.10.2012 tarihinde 2007 model astra h aldım ve izmir mercanlarda expere soktuk ve aracın expertiz raporu var ,üstünden 1 ay gecti ,Ben size arızalardan bahsedeyim:
1.Exzoz manifoltu yanmıs (bu sekilde alındı)
2.turboda sorun var (bu sekilde alındı)
3.rulman bozuk (bu sekilde alındı)
4.rot balans ayarı yok (bu sekilde alındı)
5.fren sistemi bozuk ,ustaya gidince fren ile motur arasındaki kablo yanmıs dedi (bu sekilde alındı)
6.Farlar bozuk exenon mercekli farlar var eye far 2 tane zenon takıldı (bu sekilde alındı)
7.Egzozdan ses geliyor (bu sekilde alındı)
8.Arac dizel gibi yakıt yakmıyor,50 tl mazotla 200 km gidiyor basmadan (bu sekilde alındı)
9.Oda yeni daha motor arıza lambası yandı (benden sonra oldu )
10.Debriyajın sonuna kadar bastıgımda ses geliyor sürekli,Bitmek üzere oldugu sölendi(bu sekilde alındı)

Bana verilen Expertiz raporu:Bütün kutucuklar check iyi durumda yazıyor,simdi bunları expertiz anlamıyor mu ? Yada aracın sahibini mercanlardaki ,herkesin tanımasımı problem anlıyamadım,adamı sürekli abi hosgeldin nasılsın falan?
Simdi size soruyorum ben napmalıyım arac 2007 model astra h cdti 87 binde aldım aracı?
Suanda 88.400 bin ,Gercekten napmalıyım sizce ?:mad:
Avrupada olsa ağlatırlar, karşıya tazminat yetmedi aracı geri almak zorunda kalırdı....bir ay ve 1400km içinde bu kadar masraf ???

jrex553

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
We live in Turkey :)

AstraSedanci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ßencede Sonuna Kadar Git Saydığın ArızaLar Öyle 50 100tl İLe HaLLolucak ArızaLar Değil Tam ßiLmiyorum Ama Yani Nerden ßaksan 1-2 Milyar ÇıkaßiLir ßi Avukata Danış ßence