İyi bir beyin cerrahı aranıyor

hodja

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar
2001 vectra 1.8 At aracımıza cc .kolu taktırdık fakat fren müşürü arızası verdiği için devreye sokamadık. yeni müşür de takıldı fakat aynı arızayı verdi. Motor beyninde sıkıntı var dediler. yenisinin fiyatını bilmiyorum fakat herhalde çok pahalıdır. İstanbul Beylikdüzündeyim ve varsa iyi usta tavsiyelerinizi bekliyorum.
saygılar

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
araç x motormu, z motormu; müşürün kablolarını birleştirerek deneyebilirsiniz....

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Arıza tam olarak nedir.? Bu cihazla okunan arıza mı.?,
Yoksa ustanın bakmadan kafasından söylediği arızamı.?
beyinde sorun oldugunu sanmıyorum. Kaldıki elinde cihaz varsa fren müşürünü bile bi değiştreyim demeye gerek yok. cihaz bağlanınca çalışıp çalışmadığı okunuyor zaten.
Fren müşürün çift kademelimi. tek kademelimi.?
Bence sorun aracın otomatik oldugu için debryaj yok. ama cruise tanımlanırken manuel tanımlanmış olabilir.

hodja

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza tam olarak nedir.? Bu cihazla okunan arıza mı.?,
Yoksa ustanın bakmadan kafasından söylediği arızamı.?
beyinde sorun oldugunu sanmıyorum. Kaldıki elinde cihaz varsa fren müşürünü bile bi değiştreyim demeye gerek yok. cihaz bağlanınca çalışıp çalışmadığı okunuyor zaten.
Fren müşürün çift kademelimi. tek kademelimi.?
Bence sorun aracın otomatik oldugu için debryaj yok. ama cruise tanımlanırken manuel tanımlanmış olabilir.
cihazla tespit edildi arıza. ben lpg den dolayı yandığını düşünüyordum ama arıza lambası müşürden dolayı yanıyormuş. müşür çift kademeli. tanımlama doğru yapılmış fakat müşür arızasından dolayı cc devreye girip çıkıyormuş.
benim kafama takılan şey şimdiye kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım fren ile alakalı. bundan sonra sıkıntı yaparmı acaba. yani illa yaptırılması gtereken bir arızamıdır bu?

hodja

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza kodunu bilmiyorum maalesef. fren müşürü arızası dediler sadece :(

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
arıza kodunu bilmiyorum maalesef. fren müşürü arızası dediler sadece :(

Takılan müşürde arızalı o zaman? Ama bana sorarsanız Mokia'nın dediği gibi sistem, düz vites tanıtılmış ve debriyaj müşürünü bulamadığı için müşür hatası vermekte, usta da müşür değiştirmekte :) Tuzla tarafına yakınsanız bendeki Op-Com ile kontrol edebiliriz.

hodja

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tuzla beylikdüzünün neresinde kalıyor :) fren müşürü arıza kaydı varmış beyinde , cc taklmadan önce .. işi bilmeyen bir usta değil. özel opel servisinde çalışıyor usta . ve yıllardır da aynı yere giderim. işçilikleri falan iyidir. bana maslakta Form özel beyin servisi diye bir yerin telefonunu verdiler işi bilen burasıdır bir görüş dediler. aradım , yapabileceklerini söylediler ama bir fiyat vermek istemediler. arızasına göre değişiyormuş. nasıl değişecek anlamadım. açacakları bir kutu lehimleyecekleri ya bir ya 10 ayak bacak fiyat aralığı ise 150 ile 600 arası oynak. tutturduklarına anlıyacağınız. beyin fiyatını da bizden iyi bildikleri için müşterinin de eli mecbur yaptırıyor.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Bence sağlam beyininizi hiç kurcalatmayın, sağlam gidip bozuk dönen çok beyin gördüm. Bence usta da sorun.