İsteyince Abarth olan egzos

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu aralar buralarda Şahinlerde moda aracın sesi normal fabrika çıkış sesi fakat bişeye basınca bi anda motorun egsozun sesi değişiyor.Bizim arkadaşın şahinde vardı koltuğun kenerında istediği zaman arbarth oluyo istediği zaman olmuyodu acaba bu nasıl bir uygulamadır ve bizim araçlara uyarmı.

rpsykho

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selenoid bir valf koyuyolar basınca susturucuya gitmiyo egzos gazı manifolttan çıkıyo, başka yöntemler varmı bilmiyorum her araca yaparlar heralde ama gereksiz bir uygulama bence:)

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet vanali egzoz,elektrikli bir mekanizmayla, kelebekte diyebiliriz (vana) egzoz cikislarini kapatip aciyor,istege göre kapa normal sessiz, ac bagirttir:D

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bambaşka ses çıkıyo ya :D hele ayarlatmaları varmış bi kaç farklı ses duydum onlarda çok iyidi.

.SeRHaT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda abisinde şahin bulunan bi insan olaraktan sana en ii yardımcı olabilcek biri olarak görüorum kendimi hemen hemen :D (Arkadaşlar o kadar herkesten bilgili olduumdan deil kimse üstüne alınmasın sadece lafın gelişi) Ewet arkadaşım manifold sistemini değiştiriyorlar 4 lü manifold+70lik düz boru atıyorlar we borunun ağzına elektrik kontrollü wana atıyorlar istediğin zamanda açıp kapatabiliosun harika bi sistemmm :D

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şahinciler diye aşşağılamayın biz TURBO araçlar da mecburen kullanıyoruz yaniii

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herhangi bi aşşağılama yok burada sadece şahin ve kartal kullanıcılarında gördüm acaba motor farkındanmı diye merak ettim TURBO araçlarınızda kullandığınızı bilmeme imkan yoktu.

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda abisinde şahin bulunan bi insan olaraktan sana en ii yardımcı olabilcek biri olarak görüorum kendimi hemen hemen :D (Arkadaşlar o kadar herkesten bilgili olduumdan deil kimse üstüne alınmasın sadece lafın gelişi) Ewet arkadaşım manifold sistemini değiştiriyorlar 4 lü manifold+70lik düz boru atıyorlar we borunun ağzına elektrik kontrollü wana atıyorlar istediğin zamanda açıp kapatabiliosun harika bi sistemmm :D

Teşekkür ederim
Ne kadar a taktırmıştı abiniz bide arabanın gidişinde veya ne bileyim işte arabada bi farklılık sezdiniz mi?

.SeRHaT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim
Ne kadar a taktırmıştı abiniz bide arabanın gidişinde veya ne bileyim işte arabada bi farklılık sezdiniz mi?
Ben sorup taktırmıştım bunu tamamen manifold değişiyor 4lü manifold+ara boru+elektrikli wana+adana eksozu toplamda 290 TL tutmuştu zaten fazla bi zaman olmadı fiyatında bi farklılık olduğunu sanmıyorum.Çekişine gelirsek aracın çekiş sistemi tamamen yenilenmiş gibi oldu takan ustalarında sölediği gibi %10-15 fln daha da iyileştiriyor çekişini ki bizim araçtada aynı şekilde oldu çekişini farklı bir duruma taşıyor aracın