istepne yerine bas yapma

RESUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese mrb arkadaşlar formda aradım bulamadım varsada kusuruma bakmayın aracımın istepne lastigini çıkarıp oraya bas kutusu yapmayı istiyorum ama ses alırmıyım bilmiyorum bilen arkadaşların bana yardımcı olmasını istiyorum elimde yalıtım sistemleri ve medefe mevcut tek sikıntım tok ve kuvvetli bas almak

yapacagım araç opel astra gtc ve şimdi kabin var ama kabinin çok yer kaplamasından dolayı bagajı kullanamıyorum

Magnat Xpress 38 cm subwofer
magnar mono anfi 1800 watt

ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ben yaptım corsa d ye.iç kısıma yalıtım malzemesi kullanmamıştım o nedenle bas seslerde biraz tınlama oluyor.havalar düzelince söküp tekrar işlem yapacağım.
bagaj zeminin kaplayan halının ölçüsünde mdf kestim.bası yerleştireceğim kısmı stepne boşluğuna denk gelecek şekilde kestim.
mdf tek parça olarak bagaja girmediği için diklemesine 2 parçaya ayırdım ve o şekilde bagaj zeminine yerleştirdim.mdf ile aracın sac kısmı arasına köpük sıkarak bas için kutu elde ettim.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence içine cam elyaf yapın

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
cam elyaf da olur ama ben piramit şekilli çıkıntıları olan süngerlerden kullanacağım.ses yalıtımı için etkili bir malzeme olduğunu öğrendim.

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Süngerler yalıtım için en ideal malzeme.Ancak onların amacı stüdyo kayıt odalarına dışardan gelen kulakla duyulmayan sesleri absorbe etmek.Aracın metal aksamdan gelen tınlama sesini kesmeyebilir.Bilginize.

Saygılar...

RESUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
okican peki sert bi bas elde ediyomusun yani kutu içinde oldugu gibi tok vuruyomu

bedevi1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
*ilk önce istetmenin oraya aliminyum folya gibi bantla bantla
*bantladığın bölgeye fiber yapımında kullanılan reçine ve sertleştici sür ( bir kat ) sertleştiriciyi iyi ayarlaman lazım çok az bir miktarı çok etkili oluyor (aldığın yere danışırsın )
*daha sonra cam elyafı bir kat yay üzerine bir kat reçine
*kuruya kuruya 5-6 kat at reçine elyaf şeklinde
* daha sonra kurudugunda oranın şeklinde üstü açık bir kalıp ortaya çıkacak istüne istediğin şekilde mdf den çerçeve çıkar daha sonra
*çerçeveyi fibere ayaklarla tuttur
*çerçeveden fibere bir bez parçası gererek (iyice ger ) kapalı kutu haline getir
*Yine reçine fiber reçine fiber 5-6 kat
*yapılan kutunu içine mobilyacı sitelerinde(ucuz olduğu için yoksa KOÇTAŞTA da bulabilirsin )aküstik sünger var onunla istetmenin altını iyice izole et
*Port işi sana kalmış daha sonra delik açabilirsin
NOT : çok sabır ve yapacak yer gerektiriyor kullanılan kimyasallar kokusu çok feci

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç yalıtımı adlı konu var self servisten mutlaka inceleyin

aliminyum folya gibi denilip bahsedilen bant

btm firmasının bituself adlı ürünü kesinkle aracın sacına ilk uyulanacak ürün sonrası

akustik yalıtım fiber elyaf sizin seciminize ve bütcenize kalmıs

RESUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ilginiz için teşşekür ederim hepinize çok sag olun deniyecem biraz zaman alacak ama bir şekilde yapacam herkese teşşürler

BEDEVİ1903 KARDEŞİM BİR ŞEY SORACAM PEKİ BUNU YAPINCA KUTU BASTAKİ GİBİ SERT Bİ BAS ELDE EDERMİYİM İLGİN İÇİN TEŞEKKÜR.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
okican peki sert bi bas elde ediyomusun yani kutu içinde oldugu gibi tok vuruyomu
bası sert yapan tek şey kullandığın hacim değildir.kullandığın bas ve ölçüsü+amfi gücün çok etki eder.bir de bana sert gelen bas senin kulağına yetersiz gelebilir.
ben 250 watt rms li bir mtx 30 cm kullanıyorum.almak istediğim soundu veriyor.