İşte Vectra B OPC ZENDER...Türkiyede bir eşi yok...

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaliperleride boyayalım dedim :)

13062013111_zpsd061e9f4.jpg

13062013112_zps07fb290f.jpg

13062013113_zpsb8faf1d4.jpg

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olay budur Kerem Abi.. Zevkine sağlık.. Jantlar çok sıkı göstermiş aracı..Zaten cdx vectra b ye söylenecek söz yok ;)

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağolasın abim.Yavaş yavaş elimden geldiğince bişeyler yapıyorum.İnşallah 2014 e bitecek

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kerem Abi; bende de sendeki gibi bir merak var :rolleyes: yani belki şimdiye kadar bu aracına harcadıklarını toplasan c kasa ya da c2 kasa ama ortalama opsiyonlu bir vectra almıştın..Fakat Türkiye de eşine zor rastlanır bir araç meydana getiriyorsun, çok yüklü vakit ve nakit harcamışsın ama herşeyi ile yerinde çalışmalar olmuş..Benim merak ettiğim bir nokta var..

Bu cdx farları emsallerine göre oldukça güçlü odağa sahip xenon ampül kullanıyor ama farın yapısı nedeniyle etraflıca bir aydınlatma sağlayamadığı konusunda eleştiriler alıyordu cdx farları..Halbuki ben katılmıyorum..Mesela omega farları da bana göre en iyi aydınlatan far ampül kombinlerine bir örnek...
sen philips 6000k ile dğeiştirmişsin..Farkı hissetmişsindir..İyi olmasa almazdın muhtemelen ama nasıl sence performansı? Sisli karlı yağmurlu gece?

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kerem Abi; bende de sendeki gibi bir merak var :rolleyes: yani belki şimdiye kadar bu aracına harcadıklarını toplasan c kasa ya da c2 kasa ama ortalama opsiyonlu bir vectra almıştın..Fakat Türkiye de eşine zor rastlanır bir araç meydana getiriyorsun, çok yüklü vakit ve nakit harcamışsın ama herşeyi ile yerinde çalışmalar olmuş..Benim merak ettiğim bir nokta var..

Bu cdx farları emsallerine göre oldukça güçlü odağa sahip xenon ampül kullanıyor ama farın yapısı nedeniyle etraflıca bir aydınlatma sağlayamadığı konusunda eleştiriler alıyordu cdx farları..Halbuki ben katılmıyorum..Mesela omega farları da bana göre en iyi aydınlatan far ampül kombinlerine bir örnek...
sen philips 6000k ile dğeiştirmişsin..Farkı hissetmişsindir..İyi olmasa almazdın muhtemelen ama nasıl sence performansı? Sisli karlı yağmurlu gece?

Malesef cdx in mercekleri küçük olduğu için aydınlatması oldukça zayıf kalıyor.Omeganın mercekleri nerdeyse 2 katı diyebilirim.6000k aldım ama daha deneme fırsatım olmadı.Farları temizlettikten sonra takmayı düşünüyorum.Taktığım zaman gözlemlerimi paylaşırım zaten :) Ben nasıl olacağını merak ettiğimden dolayı bir devileyes far alıp takmak istiyorum.Görsel olarak çok hoşuma gidiyor çünkü

Rotweiler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.azmiallusoglu.com
Far opakları çok küçük ancak aydınlatması bence yeterli. sadece fark yüksekliğinden dolayı kısa mesafeye temiz görüş sağlıyor. Ayrıca cdx farına yanıkken dikkatli baktıysanız, sadece mercekten ışık gelmiyor, aynı zamanda aynalı kısmın arka kısmında da tam daire şeklinde far iz düşüm var, bu da aydınlatmaya katkı sağlıyor.

Rotweiler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.azmiallusoglu.com
Örnek gösteriyorum dur yükliyim benim aracın fotosunu.

Burda merceklerin odak noktası haricinde aynalı kısımdaki tam yuvarlak aydınlatmayı da fark edebilirsiniz. Acaba görüşe katkısı var mı diye oraya perdeleyip denedim, evet, özellikle 120-170 derece arasındaki yan aydınlanmalar buralardan geliyor.

rd9kj.jpg

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Far opakları çok küçük ancak aydınlatması bence yeterli. sadece fark yüksekliğinden dolayı kısa mesafeye temiz görüş sağlıyor. Ayrıca cdx farına yanıkken dikkatli baktıysanız, sadece mercekten ışık gelmiyor, aynı zamanda aynalı kısmın arka kısmında da tam daire şeklinde far iz düşüm var, bu da aydınlatmaya katkı sağlıyor.

Evet o izdüşümünün farkındayım ama genel anlamda malefef yetersiz,imkan bulursam şöyle bişey istiyorum

IMG_2099.jpg

IMG_2101.jpg

IMG_2132-1.jpg