İstanbullu arkadaşlar yardım ?

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar cuma günü istanbula geliyorum led fuarına fakat bir yıldır istanbula gitmedim Kgs kalktımı , köprüden geçişleri nasıl yapıyorsunuz , egs mi oldu sadece gelince sap gibi kalmayalım , istanbullu kardeşlerimden yardım bekliyorum...

JOSEFGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende yeni geldim kardeşim kgs ogs ve hgs var OGS yi öneririm yoksa trafikte epey beklersin ;)

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok hocam hersey devam edıyor gel buyur beklerız :d baska gelenler varsa ogun bulusmada ayarlayabılırız :D?

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler , arkadaşlar o zaman kgs ye para yükleyimde onla gelelim , cumartesi köprüler yogun olurmu?

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ilkem herzaman köprü yoğunluğu olabilir burası istanbul...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler , arkadaşlar o zaman kgs ye para yükleyimde onla gelelim , cumartesi köprüler yogun olurmu?
Gerek yok KGS ye felan, KGS kartı ve aracın ruhsatı ile PTT şubesine müracaat et, HGS ye geçiş yap, şu günlerde sıra felan yoksa işlem en fazla 5 dakkada sürüyor. Ben 5 TL HGS için 30 TL de kontürü için ödeme yapıp aldım, nasıl olsa yılbaşından sonra HGS ve OGS zorunlu olacak o zaman kuyruklar oluşur, şimdi sakinken HGS yi almakta fayda var.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ilkem herzaman köprü yoğunluğu olabilir burası istanbul...
Hele yere birkaç damla yağmur düşmeye görsün, kuyruklar hemen başlar:).

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OGS de düzgün okuma yapması için belirli bir hızda geçmek gerekiyor.Bazı arkadaşlar hızlı geçtiklerinde okumada sorun olduğunu söylüyor.Söylenene göre HGS de bulunan chip te böyle bir sorun olmayacakmış.Bir gazete makalsinde okudum.Tam olarak nasıl bir cihaz yada kart şekli nedir nasıl kullanılır bilmiyorum.Tam olarak uygulamaya geçmeden de hgs almak yerine ogs ye devam edeceğim.

Senin soruna gelince, HGS başlığıaltında bir konu açarsan sanırım HGS kullanan arkadaşların dikkatini çekecektir.KGS ye kontör yüklemeden önce bir fkir oluşur o parayı hgs ye yüklersin gerekirse.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
OGS varken HGS gereksiz, KGS yılbaşından itibaren kullanımdan kaldırılacağı için mecburen herkes OGS veya HGS almak zorunda kalacak, ben çok sık otoyol ve köprü geçişi kullanacak olsam OGS yi tercih ederdim. Benim aldığım HGS etiketi irice pul kadar 2 parçadan oluşan basit birşey, bir parçası OGS gibi ön cama, diğer parçası araç ruhsatınının arkasına yapıştırılacakmış (henüz yapıştırmadım). Cama yapışacak kağıt etiketin altında çipli bir parça var ama ön camı silen yıkamacılar iki günde bu etiketin anasını ağlatır, limne lime ederler :( , o nedenle ben o parçanın üzerine koruyucu bir malzeme yapıştırmayı düşünüyorum.
HGS nin resimlerini çekip birazdan buraya eklerim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
sany0254i.jpg

sany0257.jpg