İstanbul'da En Güvenilir Araç Yıkama Noktaları

cruzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar,

Uzun bir süredir devam eden çabalarımın sonucunda aldığım henüz 2.5 aylık 1.3 CDTI Cosmom ile ben de siz Astra J sahiplerinin arasına katılmış bulunuyorum. Bu güzel forumu kurupta bu bilgi alışverişine vesile olanları da çok tebrik ediyorum  3bravvo

Aracımı satın aldığım kişi Ziebartta iç ve dış detaylı temizlik, boya koruma vs. vs. paketini yaptırarak teslim etti bana aracı. Eh haliyle o gıcır gıcır parlaklığı kaybetmemek için de hepimizin bildiği gibi bir çok şeye dikkat etmek gerekiyor. Bunlardan birinci sırada gelen ise yıkama. ֖zel şampuanlar kullanmalıyız, fırça değdirmemeliyiz, kirliyken bez sürmemeliyiz... Peki bunları kendimizin yapacak vakti yoksa, İstanbul'da bu konuda bizim kadar hassas olan ve aracımızı gözümüz kapalı teslim edebileceğimiz noktalar nereleridir? Ben forumu biraz araştırdım fakat bu konuda tam detaylı bir başlığa denk gelemedim. Bu nedenle bu tarz bir başlık altında tecrübelerimizi paylaşırsak bize ve sonrasında bu konuda bilgi edinmek isteyen herkese çok faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Bizim hiçbir şey eklememize gerek kalmadan işi tam hakkıyla yapan noktalar dışında, süngerimiz ile şampuanımızı götürdüğümüzde seve seve onları kullanan noktaları da yazarsanız çok güzel bir paylaşım elde edebiliriz bence. Ben gelen mesajlar doğrultusunda gerekirse editleyerek hepsini bu yazı altında toplamaya çalışıcam. Tecrübelerini esirgemeyen herkese şimdiden  thnxx

Bu arada daha üye olur olmaz bu şekilde biraz hızlı bir giriş yaptıysam bu foruma emek vermiş tecrübeli forumdaşlarımın affına sığınıyorum  :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: İstanbul'da En Güvenilir Araç Yıkama Noktaları

öncelikle aramıza hoşgeldiniz
sizleri aramızda görmekten mutluluk duyduk
En güzel bakımı kesinlikle aracın kendi sahibi yapıyor
Benim bir önceki çalıştığım şehirde yerim müsaitti 1 sene boyunca hiç dışarıda yıkatmamıştım
Ancak yer ve zaman müsait değilse kesinlikle Sonax'ı öneririm
ben cilalı şampuan ve hızlı cila kullanıyorum ve kullandığım ürünleri kullanmaları için rica ettiğimde
kırmayıp uyguluyorlar
Aracın en küçük detayına kadar temizliyorlar ve kullandıkları ürünlerde kaliteli oluyor
Ancak dikkat edilmesi gereken nokta hangi Sonax ona karar vermektir
İstanbul'da yaşayan arkadaşlar daha detaylı bilgiler vericeklerdir
bu arada nekadar dikkat etsek de zaman içerisinde küçük harelenmeler maalesef yine oluşuyor

cruzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim Hakan Bey,

Tabi ki orası kesin keşke benim de öyle bir imkanım olsa ben de zevkle uğraşırım aracımla
fakat söz konusu İstanbul olunca maalesef yıkamacıların eline mahkum oluyorsunuz.
Evet kesinlikle Sonax ilk akla gelen seçeneklerden birisi fakat sizinde dediğiniz gibi hangi Sonax'ı seçeceğimiz çok önemli.
Bildiğim kadarıyla frenchising usulü yayılan bir firma oldukları için bayiler arası kalite farkı çok değişiyor.
İstanbullu arkadaşlarımızın bu konuda da katkılarını beklerken ben size bir kaç soru sorayım;
Sonax köpüklü yıkama mı yapıyor yoksa süngerle mi? Kullandığınız ürünleri de Sonaxtan mı temin ediyorsunuz?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

süngerle yıkamatmayı tercih ediyorum, köpüklü yıkama içinde fazlaca kimyasal madde olduğu ve zamanla boyayı matlaştırdığını düşünüyorum o yüzden süngerli yıkamayı tercih ediyorum
kullandığım ürünleri internetten alıyorum
bir de dikkat edilmesi gereken konu aşırı basınçlı su tutulmaması araca

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
süngerle yıkamatmayı tercih ediyorum, köpüklü yıkama içinde fazlaca kimyasal madde olduğu ve zamanla boyayı matlaştırdığını düşünüyorum o yüzden süngerli yıkamayı tercih ediyorum
kullandığım ürünleri internetten alıyorum
bir de dikkat edilmesi gereken konu aşırı basınçlı su tutulmaması araca
köpüklü yıkama bence de sağlıklı değil fazla kimyasal var hiç bir şey yapmasa cilayı kaldırıyor. bende bir tarafı microfiber kaplı sünger var onu kullanıyorum. bir de koçtaştan toz almak için turuncu plastik saplı bukle bukle microfiber olan bir şey almıştım. toz alma konusunda bir halta yaramadı ben de onu araba yıkamak için kullanıyorum. toz almak için eski usul tahta saplı ucu püsküllü bir şey kullanıyorum yılda 1-2 kez mazot püskürtüyorum püsküle.

gkhn6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim tavsiyem öncelikle uygun fiyatlı bir oto yıkamacıda özverili bir yıkamacı bulun :) daha sonra kendi malzemelerinizi alın or: şampuan(sonax), Jant temizleyici (sonax), Deri ve genel temizleyici(sonax) tabi birde iyi bir sunger daha sonra bunları o özverili yıkamacıya verin ve yıkasın arabanızı ben hep bu sekilde yaparım, bence en iyisi..

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

İstanbul kullanıcıları için Meguiars Kızıltoprağı tavsiye edebilirim. Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın yanındadır.

cruzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ercub link' Alıntı:
istanbulda şunu yapan bir yer varsa en iyisi bu...yoksa ben açıcam, çok hoşuma gitti :)(zeytinburnunda varmış)

Valla anlatımda video falan gayet güzel gibi duruyor ama bana nedense pek temizlermiş gibi gelmedi :) ֖zellikle aracın dışında  direk buharı çamuru bezle topluyor olmak bana çok fazla harelenmeye sebebiyet verir gibi geldi. Sizce?

Bence de kesinlikle yıkama sünger ve kaliteli malzemelerle yapılmalı. Köpüklü ve fırçalı yıkamaların ne denli zararlı olduğunu eski kasa siyah astram da fazlasıyla tecrübe ettim. Hele ki benzincilerdeki otomatik sistemler. O nedenle bu sefer aracı alır almaz işi sıkı tutmak istiyorum. Evet sizlerin de dediği gibi malzemelerimizi temin edip özverili bir yıkamacı bulmak en iyisi. Ben başkalarının da faydalanması amacıyla eğer forum kuralları açısından da sakıncası yoksa bu özverili yıkamacıların isimlerini burda toplayalım diyerekten böyle bir konu açtım. Belki çevremizde olupta keşfedemediğimiz cevher yıkamacılar vardır :D

cruzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar,
Forumdaki genel olarak Sonax ürünlerine yönelik tavsiyeleri de dikkate alarak, kendimin yıkaması gibi bir şansım veya olanağım da olmadığı için İstanbuldaki bir kaç Sonax'a giderek test etme fırsatı buldum. ֖ncelikle şunu anladım ki daha merkezi ve iş merkezlerine yakın konumda olanlar, daha popüler olmasının aksine, sürekli olarak olarak şirket aracı yıkadıkları için artık bu işi çok özensiz ve tabiri caizse savsaklayarak yapıyorlar.

Bir çoğuna gittiğimde araçları eskimiş bir fırçayla haldur huldur acımadan yıkıyorlardı. Başlarında dikelip, yeni sünger çıkarttırıp tek tek tek kullanacağı malzemeleri va yapacağı işlemleri kontrol etmek zorunda kaldım. Söylediğimde ise bahane olarak " Abi onlar şirket arabası o yüzden öyle yıkıyoz, Yoksa sizin gibi müşterilerimizin araçlarını biz zaten sizin tarif ettiğiniz gibi yıkıyoruz" dediler. Ben de cevap olarak kendilerine "Ben nerden bilicem arkamı döndüğüm anda benim aracıma da aynı muameleyi yapmayacağını" deyip bir daha da gitmedim zaten.

֖zetle şunu daha da iyi kavradım ki, bayilik usulü çalıştıkları için kesinlikle isme güvenip gözünüzü kapatıp gitme şansınız yok eğer aracınıza değer veriyorsanız. ևünkü tabela olsa da kaliteleri arasında uçurum olabiliyor. Tabiki her zaman için en sağlam olanı kendimizin yaptığı fakat benim gibi olanağı olmayanlara, eğer  yakın oturuyorlarsa ya da yollarının düşme gibi bir şansı da varsa Kurtköy Sonax'ı önerebilirim. Daha fazla reklam gibi olmaması açısından nedenlerini yazarak uzatmıyorum :)