Isofix baglanti

satir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar iyi akşamlar. Bugün saat 19:00 sıralarında 15-36 kg.arası çocuk oto koltuklarına bakarken gözüme kestirdiğim bir koltuk üzerine pazarlık yapmaya başladımki satıcı bana isofix baglantısı sordu gitti´k kontrol ettik ucunda kayış bağlı iki adet güvenlik soketinden başka birşey bulamadık.Görevli arkadaş sanayide isofix baglantısının 300 tl. civarında yapıldıgını söyledi.Arkadaşlar nasıl hallederiz bu konuyu 2000 model astra g de bu iki adet demir yani isofix varmı yokmu yok ise nasıl ekletiriz isofixsi.

satir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merak etme derken..Yok onu yazdım ya Önder Kardeş..

KILIC2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya isofix in ne işe yaradığını bilyormusunuz onu da bilmiyorum isofix demir parçası değil ayrıca isofix olan araçlarda bağlantıyı yaptığında Allah muhafaza kaza anında çocuk koltuğunda oturan çocuğa hava yastığı baskı yapmasın diye açılmıyor bunuda o bağlanıtdan anlıyor anlayacağın senin arabanda perde hava yastığı var mı öncelikle

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o koltuklar için isofix bağlantısı şart mı ki???
1 haziranda zorunlu oluyor 4 yaş altı çocuklara.

essentia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
isofix in airbag ile alakasi yok

normal cocuk koltuklarii sabitlemek icin emniyet kemeri kullanilir. ani frenleme aninda koltugun one kayma riski vardir.

isofix koltuk direk arac sasesine baglanir yerinden ne olursa olsun oynamaz.

aracinizda isofix olup olmadigini anlamak icin arka koltukta alt kisim ile sirt kismin birlesim noktasindan elinizi sokup kontrol edebilirsiniz. koltugu monte etmek icin sag tarafta 2 sol tarafta 2 toplam 4 adet arac sasesine kaynakli celik halka varsa aracinizda isofix baglanti hazirligi var demektir.

Son düzenleme:

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya isofix in ne işe yaradığını bilyormusunuz onu da bilmiyorum isofix demir parçası değil ayrıca isofix olan araçlarda bağlantıyı yaptığında Allah muhafaza kaza anında çocuk koltuğunda oturan çocuğa hava yastığı baskı yapmasın diye açılmıyor bunuda o bağlanıtdan anlıyor anlayacağın senin arabanda perde hava yastığı var mı öncelikle
Sevgili soyadaşım sen bunu nerden çıkardın bilmiyorum ama isofix maalesef tam da dediğin gibi iki adet demir parçasından ibaret ve sadece bebek koltuklarının kayıp gitmesini engelliyor. Ben isofix bağlantısız bir bebek koltuğu kullanıyorum ve çok memnunum. İkisi arasında tek bir fark var söküp takma kolaylığı. Kısacası eğer arabadan hiç çıkartmayacaksanız emniyet kemeri bağlantılı alın ve 200-300 tl daha az ödeyin. Yok evde farklı araçlar var ve zırt pırt söküp takacaksanız kesinlikle isofix bağlantılı alın rahat edersiniz. Emniyet kemeri bağlantılı olanın montajı ve demontajı biraz vakit alıyor.