İşler Güçler - Yeni Proje (Oto Yıkama Merkezi)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: İşler Güçler - Yeni Proje (Oto Yıkama Merkezi)

Hayırlı olsun şimdiden. Kesinlikle kâr getirici bir hizmet olacaktır. Normal yıkama vs. elbet para getiriyordur ama asıl kâr boya koruma vs'de ;)

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

selam kardeşim, tabiki oto yıkama güzel ve para bırakan bir iş dikkat edilmesi gereken nokta araç akışı bu noktada iş yerinin noktası kolay ulaşılır olması gibi durumlar var bence olursa eğer pasta cila sıva işlerinede gir kardeşim çok güzel kazancı var şimdiden Allah utandırmasın.

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Hayırlı olsun şimdiden. Kesinlikle kâr getirici bir hizmet olacaktır. Normal yıkama vs. elbet para getiriyordur ama asıl kâr boya koruma vs'de ;)

Sağ olasın kardeşim, seninle aynı fikirdeyim ben de. Boya koruma işleri şart.

DERSİMLİ link' Alıntı:
selam kardeşim, tabiki oto yıkama güzel ve para bırakan bir iş dikkat edilmesi gereken nokta araç akışı bu noktada iş yerinin noktası kolay ulaşılır olması gibi durumlar var bence olursa eğer pasta cila sıva işlerinede gir kardeşim çok güzel kazancı var şimdiden Allah utandırmasın.

Ömür abim çok teşekkür ederim, Allah razı olsun.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burak abi öncelikle hayırlı olsun.  :)

Aynı düşüncelerle bende Anadolu yakasında iki ortaklı olarak bu sektöre el atmayı düşünüyorum. Hatta çok ciddi planlar yapıp, Sonax ile bayilik konusunda uzun süredir görüşüyoruz ama farklı alternatifleri değerlendireceğiz gibi görünüyor.  :)
Sonax'ın bayiliğini alabilmek 50 bin Euro civarında tutuyor. (Dükkan depozitosu vs. hariç)  ::)
Bu 50 bin Euro ödendikten sonra 350 araçlık ilk ürün stoğu dahil bayinin faaliyete başlayabilmesi için gerekli tüm ekipmanlar Sonax tarafında karşılanıyor. Yıkamada kullanılacak tüm makinelerden tut da personel kıyafetlerine, dükkan tabelalarından tut da en ufak mikrofiber beze kadar her şey hazır oluyor.  :)
İlk etapta bayi sahibi de dahil tüm personeller 2 haftalık bir eğitime gönderiliyor. Bu eğitim sonrasında bayi faaliyete geçtikten sonra Sonax'ın bir eğitim uzmanı bir hafta boyunca işletmede gözlemcilik yapıyor ve bayiye destek oluyor. Sonrasında dükkanınla baş başa kalıyorsun abi.  :)

Ortalama olarak büyük firmaların bayiliğini alabilme ve işletmeyi faal hale getirme maliyeti 175-200 bin TL tutuyor. Kısacası isim yapmış bir firmayla çalışacaksanız 200 bin TL gibi bir sermayeyi gözden çıkarmalısınız.  ::)

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Burak abi öncelikle hayırlı olsun.  :)

Aynı düşüncelerle bende Anadolu yakasında iki ortaklı olarak bu sektöre el atmayı düşünüyorum. Hatta çok ciddi planlar yapıp, Sonax ile bayilik konusunda uzun süredir görüşüyoruz ama farklı alternatifleri değerlendireceğiz gibi görünüyor.  :)
Sonax'ın bayiliğini alabilmek 50 bin Euro civarında tutuyor. (Dükkan depozitosu vs. hariç)  ::)
Bu 50 bin Euro ödendikten sonra 350 araçlık ilk ürün stoğu dahil bayinin faaliyete başlayabilmesi için gerekli tüm ekipmanlar Sonax tarafında karşılanıyor. Yıkamada kullanılacak tüm makinelerden tut da personel kıyafetlerine, dükkan tabelalarından tut da en ufak mikrofiber beze kadar her şey hazır oluyor.  :)
İlk etapta bayi sahibi de dahil tüm personeller 2 haftalık bir eğitime gönderiliyor. Bu eğitim sonrasında bayi faaliyete geçtikten sonra Sonax'ın bir eğitim uzmanı bir hafta boyunca işletmede gözlemcilik yapıyor ve bayiye destek oluyor. Sonrasında dükkanınla baş başa kalıyorsun abi.  :)

Ortalama olarak büyük firmaların bayiliğini alabilme ve işletmeyi faal hale getirme maliyeti 175-200 bin TL tutuyor. Kısacası isim yapmış bir firmayla çalışacaksanız 200 bin TL gibi bir sermayeyi gözden çıkarmalısınız.  ::)

Budur ya :) Kardeşim benim çok teşekkür ederim iyi dileklerin ve müthiş bilgilendirmen için. Sizlere de hayırlı, uğurlu olmasını dilerim yeni işinizin. Senin gibi bir adam da bu işe giriyorsa, doğru yoldayım demektir :)

En yakın zamanda görüşelim ve detaylandıralım bu işleri. Benim de bir faydam olacaksa size seve seve!

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Burak abi öncelikle hayırlı olsun.  :)

Aynı düşüncelerle bende Anadolu yakasında iki ortaklı olarak bu sektöre el atmayı düşünüyorum. Hatta çok ciddi planlar yapıp, Sonax ile bayilik konusunda uzun süredir görüşüyoruz ama farklı alternatifleri değerlendireceğiz gibi görünüyor.  :)
Sonax'ın bayiliğini alabilmek 50 bin Euro civarında tutuyor. (Dükkan depozitosu vs. hariç)  ::)
Bu 50 bin Euro ödendikten sonra 350 araçlık ilk ürün stoğu dahil bayinin faaliyete başlayabilmesi için gerekli tüm ekipmanlar Sonax tarafında karşılanıyor. Yıkamada kullanılacak tüm makinelerden tut da personel kıyafetlerine, dükkan tabelalarından tut da en ufak mikrofiber beze kadar her şey hazır oluyor.  :)
İlk etapta bayi sahibi de dahil tüm personeller 2 haftalık bir eğitime gönderiliyor. Bu eğitim sonrasında bayi faaliyete geçtikten sonra Sonax'ın bir eğitim uzmanı bir hafta boyunca işletmede gözlemcilik yapıyor ve bayiye destek oluyor. Sonrasında dükkanınla baş başa kalıyorsun abi.  :)

Ortalama olarak büyük firmaların bayiliğini alabilme ve işletmeyi faal hale getirme maliyeti 175-200 bin TL tutuyor. Kısacası isim yapmış bir firmayla çalışacaksanız 200 bin TL gibi bir sermayeyi gözden çıkarmalısınız.  ::)
Mert 200 bin liram olsa yikamada ne isim var desene.
Varsin ismi olmasin.
֖nemli olan cevre ve temiz iş yapmak beğenilince zaten alir başini gider.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burakkarsli link' Alıntı:
Budur ya :) Kardeşim benim çok teşekkür ederim iyi dileklerin ve müthiş bilgilendirmen için. Sizlere de hayırlı, uğurlu olmasını dilerim yeni işinizin. Senin gibi bir adam da bu işe giriyorsa, doğru yoldayım demektir :)

En yakın zamanda görüşelim ve detaylandıralım bu işleri. Benim de bir faydam olacaksa size seve seve!

Rica ederim abicim.  :)

Eğer site içerisinde tekel konumunda, gelir seviyesi yüksek bir müşteri portföyün olacaksa ve genel olarak orta segment üstü araçlara hizmet verilecekse bu işe bağlanan sermaye ve büyük firmalarla yapılacak ortaklık anlaşmaları bence önemli olabilir, hemde karşılığını kesinlikle alırsınız abi.  greatt

Bizim insanımızda maalesef güven algısı markayla doğru orantılı işliyor. ''Büyük marka arabama daha çok değer verir'' hesabı yaptıkları işi hiç sorgulamadan gözü kapalı onları tercih ediyorlar.  002tuhaff
şahsen ben İçerenköy Sonax'ta 2-3 kez aracımı yıkatıp hiç memnun kalmadığım için farklı bir arayışa geçtim ve mahallemdeki Zivax bayisine gitmeye başladım. Adamların esnaflığı, müşteri memnuniyeti ve araçlara gösterdikleri ilgi, alaka 10 tane Sonax'a bedelmiş ve 3 senedir başka hiçbir yerde arabamı yıkatmıyorum. Tabi bunu öğrenebilmek için benimde ön yargılarımı yenmem gerekti. Başta ''mahalle arasındaki bir Zivax'a arabamı teslim edilir'' derken, şimdi dükkandan çıkmıyorum.  :)

İşin özeti ben site halkının bu ön yargılarını kırar, marka fanatiklikleriyle değilde hizmet kalitemle onları kendime bağlarım, 3-4 ay para kazanmamayı da göze alabilirim diyorsan cebini düşünüp şartları daha esnek firmalarla görüşebilirsin ama benim müşterim garanti olsun, ismime gelsin, risk almayayım, dükkan açılır açılmaz müşterim belli olsun dersen aç bir Sonax kafan rahat olsun abi. :)

B֜LENT link' Alıntı:
Mert 200 bin liram olsa yikamada ne isim var desene.
Varsin ismi olmasin.
֖nemli olan cevre ve temiz iş yapmak beğenilince zaten alir başini gider.

Kesinlikle öyle abi ama adı sanı duyulmamış firmalara müşteri çekene kadar 3-4, belkide daha uzun bir süre işletmenin para kazanamayacak olması seni etkilemeyecek olmalı. ֖yle insanlar biliyorum ki kaybedecek bir günleri yok. Kredi, borç-harç dükkan açan bir adam 6 ay para kazanamazsa iflas bayrağını çeker.  :(
Büyük firmalarla anlaşma yaptığın ve piyasanın biraz daha üstünde ücretler konuşulduğunda esasında sen kazıklanmıyorsun. Sadece Diğer firmalara + olarak verdiğin ücret dükkanını hazır müşteriyle açmana yarıyor. Sonax'ın S'sini gören hafta bir gözü kapalı aracını sana getiriyor zaten.  :)
Ama dediğim gibi küçük markalarla da çok güzel para kazanılabilir. Sadece biraz daha zaman alır. Burak abiye söylediğim gibi bizim mahallede Zivax oto yıkama para basıyor. :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yaw oylede mert 50 milyara adam gibi dukkan acmak var bide 200 milyari baglamak var. Tabiki isim musteriyi cekmede onemli ama.
200 milyari borclanarak dukkan acipta batirmakta var. Bizim ordada sonax var kimse kapisina ugramiyo sinek avliyo.
Yani diyecegim ayagini yorganina gore uzatmak en iyisi.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burakcığım Hayırlı olsun, Allah utandırmasın.

Benide yıkama abonesi yapabilirsin şimdiden :)

Bizim site 1.100 dairelik yıkama tek WashMe. Genelde nezaman gitsem yıkamada araç oluyor ama hep de araya alabiliyorlar :) sitenin avantajı ( özellikle bayanlar için ) aracın başında beklemek gibi bir durum yok. Arıyorsun düzgün bir eleman gelip aracı alıyor ve işlem bitince aracı tekrar parkedip anahtarı teslim ediyor. Bazende sitenin SMS sistemimi kullanarak tüm daire sahiplerine mesaj atıp kampanya yapıyorlar. Örneğin yıkama 20₺ ama tatil döneminde 20 günlük bir süre için 15₺ yaptılar.

Gittiğim zamanlarda hiç detailing uygulamalarına denk gelmedim, eğer site dışından araç almak zorsa ve konum merkezi değilse bende Bülent abi gibi yüksek bütçeli biryer önermem. Tabi kaynak hazır ise ve bir süre geri dönüş için bekleyebiliyorsanız marka herzaman markadır. Yinede şunu belirteyim sitelerde %50 olmasada %35-40 bayan müşteri olacak ve emin ol onlar için markadan ziyade güzel temizlik hatta güzel iç temizlik önemli olacak

Daha önce yıkamada 1-2 resim çekmiştim :)

[img=450x600]http://i.hizliresim.com/7827MN.jpg[/img]
[img=800x600]http://i.hizliresim.com/PEvnPO.jpg[/img]

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Rica ederim abicim.  :)

Eğer site içerisinde tekel konumunda, gelir seviyesi yüksek bir müşteri portföyün olacaksa ve genel olarak orta segment üstü araçlara hizmet verilecekse bu işe bağlanan sermaye ve büyük firmalarla yapılacak ortaklık anlaşmaları bence önemli olabilir, hemde karşılığını kesinlikle alırsınız abi.  greatt

Bizim insanımızda maalesef güven algısı markayla doğru orantılı işliyor. ''Büyük marka arabama daha çok değer verir'' hesabı yaptıkları işi hiç sorgulamadan gözü kapalı onları tercih ediyorlar.  002tuhaff
şahsen ben İçerenköy Sonax'ta 2-3 kez aracımı yıkatıp hiç memnun kalmadığım için farklı bir arayışa geçtim ve mahallemdeki Zivax bayisine gitmeye başladım. Adamların esnaflığı, müşteri memnuniyeti ve araçlara gösterdikleri ilgi, alaka 10 tane Sonax'a bedelmiş ve 3 senedir başka hiçbir yerde arabamı yıkatmıyorum. Tabi bunu öğrenebilmek için benimde ön yargılarımı yenmem gerekti. Başta ''mahalle arasındaki bir Zivax'a arabamı teslim edilir'' derken, şimdi dükkandan çıkmıyorum.  :)

İşin özeti ben site halkının bu ön yargılarını kırar, marka fanatiklikleriyle değilde hizmet kalitemle onları kendime bağlarım, 3-4 ay para kazanmamayı da göze alabilirim diyorsan cebini düşünüp şartları daha esnek firmalarla görüşebilirsin ama benim müşterim garanti olsun, ismime gelsin, risk almayayım, dükkan açılır açılmaz müşterim belli olsun dersen aç bir Sonax kafan rahat olsun abi. :)

Aynı durum bende de var kardeşim aslında. Aracı ilk aldığım zamanlar Meguiar's Maslak'a gidiyordum; ama müşteri memnuniyeti günler geçtikçe yerlere düştü ve ben de Kağıthane'de bir yer bularak hep oraya gitmeye başladım, marka falan da değil. Adamların yaklaşımı, araca ilgisi falan derken bir bakmışım sürekli oradayım.

Diğer taraftan, geçenlerde geçerken bir uğrayım dedim Meguiar's Maslak'a yeniden, el değiştirmişler, çalışan çocuklardan en kıdemlisi 3-4 aylık; ama öyle bir yıkadılar ki aracı şimdi yeniden oraya gitmeye başlayacağım sanırım :) Marka bazen işi çözmese de her durumda akla yine de ilk gelen yer oluyor öyle veya böyle. Bakalım peder araştırmaları yoğunlaştırdı, hakkımızda hayırlısı olsun.

OGOKTAS link' Alıntı:
Burakcığım Hayırlı olsun, Allah utandırmasın.

Benide yıkama abonesi yapabilirsin şimdiden :)

Bizim site 1.100 dairelik yıkama tek WashMe. Genelde nezaman gitsem yıkamada araç oluyor ama hep de araya alabiliyorlar :) sitenin avantajı ( özellikle bayanlar için ) aracın başında beklemek gibi bir durum yok. Arıyorsun düzgün bir eleman gelip aracı alıyor ve işlem bitince aracı tekrar parkedip anahtarı teslim ediyor. Bazende sitenin SMS sistemimi kullanarak tüm daire sahiplerine mesaj atıp kampanya yapıyorlar. ֖rneğin yıkama 20₺ ama tatil döneminde 20 günlük bir süre için 15₺ yaptılar.

Gittiğim zamanlarda hiç detailing uygulamalarına denk gelmedim, eğer site dışından araç almak zorsa ve konum merkezi değilse bende Bülent abi gibi yüksek bütçeli biryer önermem. Tabi kaynak hazır ise ve bir süre geri dönüş için bekleyebiliyorsanız marka herzaman markadır. Yinede şunu belirteyim sitelerde %50 olmasada %35-40 bayan müşteri olacak ve emin ol onlar için markadan ziyade güzel temizlik hatta güzel iç temizlik önemli olacak

Daha önce yıkamada 1-2 resim çekmiştim :)

֖zdemir abim çok teşekkür ederim. Dediklerinde çok haklısın, her araştırmanın sonucu da dediğin yere çıkıyor. İşi başlatmayı düşündüğümüz yer aslında bugüne kadar faal olan bir yermiş; fakat Sinpaş onlarla sözleşme yenilemek istemiyor daha evvel yaşanan birtakım sıkıntılar nedeniyle. Bu haliyle işi kurabilirsek -marka veya markasız-, ilk etapta önemli olan müşteri memnuniyeti olacak. Bakın, bugüne kadar yaşadığınız sorunlar geride kaldı, artık arabanızı ve sizi çok mutlu edecek bir yerdesiniz diyerek girişmek lazım işe :) Gerçi ne iş yaparsak yapalım müşteri memnuniyeti her zaman öncelikli olması gereken bir şey; ama işte marka da kafadan ilk satışı yapması sebebiyle çok avantajlı oluyor.

Bakalım oturup konuşacağız, şartları netleştireceğiz, sonra da kısmetse giriyoruz bu işe. Başımın üstünde yerin var abim ayrıca, sana da yakın sayılan bir yerde olacak diyebilirim şu aşamada :)