Islak havalarda fren sesi

cglrkml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün ve bugün Konya da acayip yağmur yağdı maşallah. Ancak bugun okuldan dönerken frenlerimden otobüslerde ki gibi sürtme sesi gibi bir ses gelmeye başladı. Eve geldiğimde birkaç kez daha denedim ama ses gelmiyordu. Acaba bu ses disklerin ıslanmasından olabilir mi? Ayrıca frenlerim arabayı ilk aldığım zamana göre daha yumuşak olmaya başladı. (Not: Arabayı aldığımdan beri ani frenleme ya da gereksiz frenleme yapmadım ) Sizce bu ses neden gelmiş olabilir? Saygılarımla..

KuTLuHaN06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence fren dıskleerı ıslak kalmıs olabılır ama gınede servıs e gosterebılırsın yok ses gıttı daha gelmıor dıosan kafana takma :D

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence yağmurdan etkilenip yapmış sonra geçmiş. Sorun yok gibi...

serkan_2120

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun yok bence ıslak zeminde normaldir ama yok ben tam emin olayım diyosan servise bi göster balataların durumuna bi baksınlar ne alemde diye gerekirse değiş gitsin ama bence ses kesildiyse gerek yok normaldir derim

a.kerim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağışlı havalarda normaldir hele çamura girdiysen daha fazla ses yapar

karasahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren disklerini bi kontrol edin bence.eğer diskte aşınma varsa (yarılanmışsa) o yüzden de ses gelebilir.benim de başıma geldi ama artık kesildi.

hcalik20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Endişe edecek bir durum olduğunu sanmıyorum balata ve disklerin ıslanması neticesinde geliyordur. Zaman zaman benim aracımda da oluyor. Frenlerdeki yumuşama ise balataların aşınması ile ilgili o da normal.

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bende de arada bir ses geliyor frenlerden, geçen hafta servise bakıma götürdüğümde gösterdim. Kullandılar da . Frenler iyi dediler. Biey yapmaya gerek yok dediler, ses de normal dediler.