ısınınca marş dinamosu

denizhan_1983@hotmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar araç ısınınca veya uzun yol yapınca arabayı stop ettiğimde soğuyana kadar çalışmıyor marj basıyorum sıyırıyor soğuyunca sorun düzeliyor marş dinamosunun içinde çatal diye birşey varmış onu değiştirdi elektrikci fakat sonuç aynı meçbur kaldım arabayı vurdurarak çalıştırdım

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
* Marş motoru açılınca gerekli bakımları yapıldı mı?
* Araç da LPG var mı?

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet abi ne gerekiyosa yapın diye uyardım bittiğinde içindeki çatal diye bi plastik var o kırılmış dedi değiştirdim dedi ve ayrıca yol bilgisayarıda 1994 yılına geçti ne oldu anlamadım

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bakım sırasında akü kutup başı söküldüğü için bilgisayar sıfırlanmıştır. Yeniden tarih ve saati ayarlaman gerekir.
Marşın bakımını yapan usta ile durumu tekrar görüştün mü?
LPG yi şunun için sordum. Aynı durum motor sıcakken benim aracımda da olmaya başladı, yaptığım kontrolde boşta duran bir kablo tespit ettim. LPG konusunda yeni olduğum için kurcalamadım, bakım zamanına az kaldı o zaman kontrol ettireceğim. Sorun yaşadığımda LPG göstergesindeki düğmeye sürekli basarak marşa basınca araç hemen çalışıyor.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet abi tekrardan görüştüö öyle acemi biriside değil yılların ustası ama adamın yanına gidince aynı arızayı yapmadı bastık marşa az zorladı ama hemen çalıştı ustanın yanında aynı şeyi yapsa sorunu çözecek ama bi denk getiremedi ama normalde böyle olmaması gerekiyo çünki dinamodun kırık parçasığı değiştirdim geri kalanlarda zaten sorun yoktu dedi marşa basıyorum mesela vıjjjjjjjjjjjjjjj diyo sıcakken

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Volant dişlilerinin durumu nasıl, aşınma var mıydı?

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onu bilmiyorum abi bişey demediler

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mars motoru otomatiği gibi geldi bana ,o bobin catalı ceker ve dişli oturur tam cekemesse sıyırır gibi ses verir..