Işıksız Torpido Kalmasın Resimli Burada ;) CORSA C

ekselans56

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eline sağlık güzel bir çalışma olmuş

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Silikon yazın bırakır ayrıca swich seçimini daha iyi yapabilirsin manyetik bir swich yada basmalı swichle çok güzel olur.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
artık tüm arabalarda böyle maalesegf

berk_ay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim zaten var, orjinal mi bilmiyorum ama. Güzel çalışma sonuçta...

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonunda ben de bu projeye el atabildim. Malzeme olarak beyaz silikonlu şerit led, switch, tekli mavi-yeşil zil kablosu, 2 vida :)
switch olarak bunu kullandım. uzun yerini kıvırarak torpidonun karşısına dek getirmek çok kolay oldu yükseltmek için ayrı bir işlem yapmaya gerek kalmadı.

malzemeler,
6 led yeterli diye düşündüm ve öyle de oldu.

1 liralık havya ile kablo için küçük bir delik açıyoruz

torpidonun üst kısmına yapıştırıyoruz:

normalde tam köşeye denk getirerek vidaların dışarı çıkması engellemek istemiştim ancak bunun ayarını yaparken switchin demirinin yarısı şehit düştü :) o yüzden vidaları içeriden attım ki vida başlıkları tam oturdu ve elimize herhangi bir zarar vermekten alıkonuldu. ama önce dışarıdan vidalayın delikler düzgün açılsın sonra iç taraftan vidayı yardırın gitsin :)

devre tamamdır.

güçü teyibin kablosundan çektim. resimde görüldüğü gibi artı uç olan teyipteki kalın kırmızı kablo benim devrede de artı olan kırmızıya bağlanıyor. ben de eksi uç olan yeşil ise teyipteki kalın kahverengi kabloya bağlıyoruz. ancak benim bağladığım bu devrede kontak anahtarı takılı değil iken de ya da farlar açık değilken de yanıyor :) bence bir sakıncası yok hatta daha iyi. neticede kapalı iken yanmıyor.

ve işlem tamam....

Son düzenleme:

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal olmuş güle güle kullanın :) sıra ayak aydınlatmalarına geldi sanırım

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşk ederim gerçekten orjinal gibi oldu. Ayak aydınlatması çok hoş gelmiyor bana şahin doğana kaçmış gibi geliyor :) ama sırada arka koltuğun üstündeki plastiğe ve tavan lambasına led takma var ...

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşk ederim gerçekten orjinal gibi oldu. Ayak aydınlatması çok hoş gelmiyor bana şahin doğana kaçmış gibi geliyor :) ama sırada arka koltuğun üstündeki plastiğe ve tavan lambasına led takma var ...

Kuş Serisinde yokki oyle aydınlatma yahu Güzel Yapılırsa Bence 10 numara oluyor.birde iç ışıga bagladınmı dügme açıp kapama şansında var yere bir şey düştümü bulması çok kolay oluyor.Ben Tavsiye Ederim Yapan Birisi olarak.öneri gün ışığı led kullanırsan çakma gibi olmaz ;)

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla yazın can sıkıntısından el atıp beğenmezsem sökerim ama önce şu cruise control işini halletmem lazım malzemeler tamam bir tek araba kaldı malzeme olarak :) servisten çıkarsa inş başlayacağım :)