İscilik ne odemeliyim?

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar, bu hafta astramin 2 on amortisorunu ve su radyatorunu
degistirecegim. Bu isin hakki nedir? ustaya el emegi ne vermeli? usta aile dostu, aslinda japoncu ve japon harici araba da bakmaz ama kiramadigindan benim opele bakiyor, borcum ne dedigimde muhtemelen "at biseyler" diyecek. Haksizlik etmis olmayayim.
U8816 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sökülecek çok parça var. Tanıdık olmasa nekadar az verirsen okadar iyi diyeceğim ama tanıdık olduğu için ve sokmesi takması zaman alacak işlemler olduğu için 50-60 tl den az vermek ayıp olur sanırım.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanayide o işi 100 den aşağı yapacaklarını sanmam.. bosch car servislerin bi fiyat listesi vardı internette ordan bakın mesela kafanızda en azından rakam olsun piyasa konusunda...
hatır gönül için yapan adamada ederinden oldukça az para vermekte ayıp olabilir...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cok ugraştırmayan bir işlem ise ve özel alet edevat gerektirmiyorsa kendim ugrasır temız temız yaparım , işçilik cebime kalır. Ayrıca tek lastık degısımıne (4 adet bijon sokup takacak) 20TL ısteyen , kaputu 50TL den açan tok ustalar varken (sözüm meclisten dışarı) , elimden geldigince butun bakımlarımı tamırat-tadilatlarımı kendım yaparım. İnternet alemi sağolsun parca degişimleri , tadilat tamiratla ilgili o kadar cok video var ki... Eli biraz yatkın olan ve bırazcık vaktı olan bırısının yapamayacagı tamırat neredeyse yok gıbı...

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplar icin tesekkurler. Adana da iyi bi opel ustasi bulsam adami da bunaltmiyacagim. Olay soyle gelisti; araba da su eksiltme var, 2 hafta da 1 su bardagi kadar. Forumlarda tavsiye edilen ustalari gezdim. Neler neler ust kapak yapilacak diyenler vs. Sonra benim japoncu ustaya ugradim olayi anlattim. Arabayi lifte aldik 10 sn sonra radyator degisecek dedi catlagi gosterdi. "Piyasa at hirsizi dolu seni nasil disari yollayim, gel ben yapayim diyor" Esasen milyar versen japondan baska araba ellemez. Adana da japon ustasi ihtiyaci olana her turlu tavsiye ederim. Temsa dan emekli, Kucuk bir atolyesi var tek basina calisiyor

U8816 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi