İş Güvenliği Sertifikası

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abilerim ablalarım ve arkadaşlar. bu sene allah nasip ederse kazasız belasız bandırma myo gemi inaatı bölümünden mezun olacağım :) ama tershane işleri artık taşeron şeklinde ilerlediğinden dolayı bende iş güvenliği sertifikası almak istiyorum hem maaşı iyi hemde iş imkanı daha iyi. tabi sorumluluklarıda çok fazla. ama 4 yıllık fakülte mezunları mı katılıyor bu kurslara sadece. ben 2 yıllık üni diplomamla bu sertifikayı alamazmıyım bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim...
teşekkürler...

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
iş güvenlik uzmanı sertifikasını almak için 4 yıllık mezun olmanız lazım.ve her 4 yıllık kabul olmuyor.fizik-kimya müh. olması lazım diye biliyorum.

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
a b ve c sınıf isg uzmani sertifikası almak için mühendislik fakültesi ve fen edebiyat fakültelerinin sayısal bölümlerinden mezun olmanız gerekiyor, isg teknikeri diye bir alan var, yurt dışında safety officer diye geçmekte, bunlar iki yıllık myo mezunları oluyor ve bildiğim kadarıyla ülkemizde sertifikasyona ihtiyaç duyulmuyor. http://www.casgem.gov.tr/ adresinden sorduğunuz aklınıza gelebilecek tüm sorulara doyurucu cevaplar bulabilirsiniz.

ayrıca bu konu ile ilgili tez yazmış biri olarak bu olayın sadece mevcutta işi olmayan kişilerin 2000-3000 tlsini almak için bir tuzak olduğunu düşünüyorum. Geçmişinde bu konuda tecrübesi olmayan insalara 2-3 hafta eğitim verilerek 2000-3000 tl maaş alacakları hayalleri satılıyor resmen. bu konu üzerine biraz olsun bir deneyiminiz yok ise 2-3 hafta ile olacak bir olay değil bu. bir dönem iso 9001 ler modaydı şimdi bu moda, son olarak geçtiğimiz yıl adanada bir arıtma tesisinde 2 isg uzmanının hayatını kaybettiğini hatırlatıp ne kadar ciddi bir konu olduğunu hatırlatmak isterim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yakın bir zamanda resmi gazetede "6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu" yayınlandı. O yasaya bir göz at, belki işine yarayan bölümler vardır.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu alanda şu an ihtiyaç var ama bir kaç sene sonra standart memur maaşı ile çalışmak ve sadece devlet işi olsun yeter diyenler nedeniyle çokta nitelikli bir alan olarak kalacağını sanmıyorum.İş ihtiyacı olanlar için fırsat ancak işinde tecrübelenmiş ve alanında ilerleyen bi rmühendis / kimyager için çok cazip gelmeyebilir.

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de bu sertifikayı alacağım , kursu tamamladım.

Bu konu gerçekten ciddi , zaten sertifikayı alsam da bu işi yapmayı düşünmüyorum ama belli mi olur ben alayım dursun şimdilik :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de bu sertifikayı alacağım , kursu tamamladım.

Bu konu gerçekten ciddi , zaten sertifikayı alsam da bu işi yapmayı düşünmüyorum ama belli mi olur ben alayım dursun şimdilik :)

hocam nasıl aldın peki ? lisans önlisans ne mezunusun ?
ayrıca geçen sene bizim okuldan mezun olan bir arkadaş sertifikasız çalışabildiğini söyledi sıkıntı yokmuş ancak 1000 tl maaşı var...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teknik eğitim fakültesi, mühendislk veya fen edebiyat fizik-kimya mezunları bu sertifikayı alabiliyor. Bende alayı düşünüyorum ama öğretmenlik sanki daha cazip şu an için.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi teknik lise mezunu ve hali hazırda kapatılmış olsada teknik eğitim fakültesi öğrencisi olarak kaç yıldır görürüz iş güvenliği ve işçi sağlığı dersini bizim diplomaları nimetten saymıyorlar mı bide üstüne sertifika mı istiyorlar artık :)

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi teknik lise mezunu ve hali hazırda kapatılmış olsada teknik eğitim fakültesi öğrencisi olarak kaç yıldır görürüz iş güvenliği ve işçi sağlığı dersini bizim diplomaları nimetten saymıyorlar mı bide üstüne sertifika mı istiyorlar artık :)

Yakında mühendislik tamamlama gelebilir hocam. :) Çabalarımız inşallah sonuçsuz kalmaz.