İnsignia ve peugeot kaza hasarlı karşılaştıralım

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karşılaştırma bence de adil değil...kafa kafaya vursalardı hasarı o zaman değerlendirmek daha mantıklı olurdu...biri ön diğeri arka...üstelik aynı segmentte araç değiller...

utku3319

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karşılaştırmak yanlış çünkü aralarında siklet farkı var.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.jpg

kaza göründüğü gibidir. insignianın sadece boyası atmıştır göründüğü kadarıyla herhangi bir ezik tarafı yoktur. peugeot ise durum ortada :) yorumlarınızı bekliyoruz (yorumlara göre adaletsiz bir çarpışma olmuştur herkeze saygılar)

burda insignia saglam pego adi demek yanlis olur..
insigniyanin esnek plastik tamponu digerin 3-5 vida tutan her arabada zayif yan sac parcasi..o durum tersi olsa insigniyadada ayni olurdu...

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Hoş kaza bu gerçekten ne olacağını kimse bilemez ama

Bence durum tersi olsaydı insignia ya aynısı olmazdı çünkü herkes nedense peugeot yan saca çarpmış diyor hiç dikkat etmiyormusunuz yan saca öyle gelip nasıl çarpabilir ? Basbayağı gelip sağ köşesiyle insignia nın sol arkasına çarpmış ve çamurluğu ezilerek kapıya yakın içeri girmiş ve üstelik kabak gibi ortada ki insignia peugeottaki hasarın yarısını bile almamış buna rağmen hadi terse dönelim ve nasıl becermişse becermiş ön tamponu hiç değmeden yan sactan gelip insignia nın kıçına yerleşmiş diyelim o zaman yan sacın altındaki direk şaseye bağlı tekerleği niye yok sayıyorsunuz ayrıca tekerlek tampondan zaten daha sağlamdır yani her nasıl vurmuşsa vurmuş peugeotun bu kazada hiçbir dezavantajı yok hatta avantajlı bile

sonuçta ben insignia sağlam demiyorum ama bari şu fotoğraftaki darbeye bakıpta tabii insignia nın sağlam yerine gelmiş demeyin çünkü bal gibi peugeotun da sağlam yerine gelmiş

ivelinmartinov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tür karşılaştırmalar çok alakasız ve adaletsiz bir karşılaştırma şeklidir. Kafa kafaya girsinler de bir görelim.

Evt haklısın abi ama kafa kafaya pejo nun durumu harap olurdu yazik olurdu insanlara arkadasimda kullanio kasa citten hafif ve dayaniksiz opelin pejo ile ayni segmentindeki arabasina bakilinca 206 zayıf kalıyo biraz. Ama pejonun diger modellerinde biraz daha ozenilmiş.

206 gti 1000 kg

Astra gsi 1135 - 1170

Ayni segment sanirim bunlari biliyorum digerleri hakkinda pek bilgim yok.

hakaniko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evt haklısın abi ama kafa kafaya pejo nun durumu harap olurdu yazik olurdu insanlara arkadasimda kullanio kasa citten hafif ve dayaniksiz opelin pejo ile ayni segmentindeki arabasina bakilinca 206 zayıf kalıyo biraz. Ama pejonun diger modellerinde biraz daha ozenilmiş.

206 gti 1000 kg

Astra gsi 1135 - 1170

Ayni segment sanirim bunlari biliyorum digerleri hakkinda pek bilgim yok.

aynı segment değiller.

306GTİ bakman lazım.

ustaoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki ağır olan her zaman daha güvenli olan mıdır? Bir arabanın güveli olup olmadığını ağırlığından veya saç kalınlığından hiç bir zaman anlayamayız...

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
ağırlık = güvenlik olamaz ama çarpışma anında diğer araçtan daha ağır olması bir + olur bence. hafif olan daha fazla hasar alır diye düşünüyorum. (kesin konuşmuyorum, araştırmadım, sadece düşüncem bu)

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında ağırlıkla şöyle bir orantısı var. kullanılan malzeme ne kadar sağlam olursa buna istinaden aracında o kdr ağırlığı artar. ama ağır araç sağlam olur diye bir kaide yok sonuçta demir parçası 10binlik arabada eğilip bükülüyor 100binlikte.