Insignia için lstik seçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Insignia için lastik bakıyorum, üzerindeki Bridgestone Potenza RE 050 ECOPIA larla derin bir çukura girince lastikler bozuldu, 110 ve üzerinde sarsıntı oluşuyor ve birkaç kez yerlerini değiştirip balans ayarı yaptırsam da bu durum düzelmiyor.

Lastikleri Michelin P3 ya da Goodyear F1 Assymetric 2 ile değişmeyi düşünüyorum, iki model dışında lastik almayacağım ve lastiklerin etiket değerleri birbirine çok çok yakın, Goodyear Extra Load ve 100Y hız endeksli, Michelin ise 96W, ben yanakları yumuşak olsun istiyorum.

Size hangisi?

cekY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Insignia için lstik seçimi

Benim aracın üzerinde Continental SC3 gelmişti. Bende önümüzdeki aylarda değiştirmeyi düşünüyorum aklımda Continental SC5 var. SC3 'lerden memnunum halen daha.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Uğur K link' Alıntı:
Benim aracın üzerinde Continental SC3 gelmişti. Bende önümüzdeki aylarda değiştirmeyi düşünüyorum aklımda Continental SC5 var. SC3 'lerden memnunum halen daha.

Hayırlısı olsun Uğur kardeşim, Continental de klitesi tartışılmaz bir firma, ben tanıdığım Michelin - Goodyear sattığından bu iki markadan birini alacağım.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Michelin p3 Tolga :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Togi senin gibi lastik uzmanida bu soruyu sorarmi hic.
Tabiki primacy.

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kesinlikle michelin.. neden: bacanagin insigniasinda aldiginda aracta michwlin varmis tabi ben dikkat etemistim ta ki lastikte çivi olmasina ragmen lastik patlamadi yani havasi az gibiydi ama biz aracla ısparta-karaburun yapmistik bir hafta karaburunda dolastik dönerken havasi az lastigin dedim lastikcide icinde gorduk civiyi belki yeni lastikler hep boyle ama bana cok guven verdi gözumle gordugum icin. Belki fikir verir saygilar;)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:

Evet Eagle F1 net biçimde üstün görünüyor ama şu da var; kullandığım Goodyear lar kullandığım Michelin lere göre daha hızlı sertleşip çatlama yaptılar hep, ayrıca F1 i 100yük endeksi ve Y hız skalası ile alabiliyorum, ayrıca yanaklar da yük için güçlendrilmiş; XL

Acaba tüm bunlar 96W yük/hız skalasındaki bir Michelin e göre F1 in hissedilir derecede daha sert yanaklı bir lastik olacağı anlamına mı gelir ki..

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Tolga goodyear performansa yönelik ve viraj esnekliği sıfır yani sert yanak bu da senin istediğin konforlu sürüşü kötü etkiler ve sizin oraların yolları için fazla sert kaçar ve yanakta balon yapmasına yol açar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...