İnsignia afl

clk0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günler.2009 insignia cosmo aracım var. 2 hafta önce akşam AFL arıza uyarısı verdi. Uzunlar yanmıyordu. Aradan bi gün geçince uyarı vermedi. Tüm lambalar sorunsuz yanıyordu. Aynı hatayı dün tekrar verdi sıkıntı ne olabilir teşekkürler

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Tam detayını bilmemekle birlikte soketlerde gevşeklik yada oksitlenme geldi ilk aklıma

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

clk0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevabın için sağolasın hocam bide 2 hafta arayla aynı gün oluyo bu olay perşembe akşamı oldu iki sefer de anlamadım gitti

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Cevabın için sağolasın hocam bide 2 hafta arayla aynı gün oluyo bu olay perşembe akşamı oldu iki sefer de anlamadım gitti
En sağlıklı sonuç araç o hatayı verirken cihaza bağlamak. Çünkü düzeldikten sonra arıza kodu bırakmıyor olabilir

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

clk0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakalım yarın gitcem abi sanayiye bakalım uyarı verecek mi yine

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her arıza önemli bir sorunun işareti olmaz.
Viraj aydinlatmalarini yapan halojen ampuller den biri yanınca da arıza işareti çıkar.
Mercek yuvasını hareket ettiren motor çalışıyorsa önemli birşey çıkmayabilir.

clk0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bugün gittim ustaya afl farım bütün işlevleri çalışıyo ayrı ayrı hepsini test ettik.ancak Far seviye Sensörü hata kodu verdi. Usta da uyarı sıklaşınca tekrar getir sensörden veya beyinden olabilir boşuna değiştirmeyelim diyince çıktım geldim

metintataroglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bugün gittim ustaya afl farım bütün işlevleri çalışıyo ayrı ayrı hepsini test ettik.ancak Far seviye Sensörü hata kodu verdi. Usta da uyarı sıklaşınca tekrar getir sensörden veya beyinden olabilir boşuna değiştirmeyelim diyince çıktım geldim

merhabalar;
arıza tekrarladı mı o günden sonra, herhangi bişey değişti mi? bizde de aynı sıkıntı var sık sık yaşadığımız ama sanayideki ustalar araca bağlanıp program atmaktan başka bişey yapmadı, tabiki işe de yaramadı. 1 kere far beyni olduğunu söylediği parçayı deneme amaçlı değiştirdik, problem devam edince söktük. yetkili servis ise far değişimi öneriyor.. sorun bu kadar büyük olamaz herhalde ki arıza vermeden kullanabildiğim zamanlar da oluyor sonuçta..

ayrıca işin garip tarafı da sanayiye götürdüğümüzde neredeyse 1 gün kalmasına rağmen dükkanda, hata vermediği de oldu..

Son düzenleme: