İnsignia 1.6t 2 4 6 viteslerine geçmeme sorunu

GsLee

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar selamun aleyküm aranızda yeniyim aracım 1.6t 2012 model manuel şöyle bi sorunum var 1 3 5 viteslerine rahatlıkla geçerken 2 4 6 viteslerine geçmiyor aracım geçmiyor derken çok zor geçiyor ve garip olansa bunu bi yapıyor bi yapmıyor mesela bugün yolda gidiyorum gene zor geçti ustanın yoluna koyuldum gidiyorum gostericem birini aramam gerekti saga çektim işimi hallettim sonra tekrar yola çıkıcakken bi baktım düzelmiş bunun nedeni nedir ve bu sorun sadece bendemi var bi yardımcı olurmusunuz

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Yunus Emre bey aracınızın acilen yağına baktırın... Bir ihtimalle yağ kaynaklı bir problem olabilir.

GsLee

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yunus Emre bey aracınızın acilen yağına baktırın... Bir ihtimalle yağ kaynaklı bir problem olabilir.
Hasip bey oncelikle yagina ben bakabilirmiyim bakabilirsem nerden bakarim 2. Olarak yag olmasa hicbir vitese gecmemesi gerekmezmi ve sürekli olarak sert olmasi gerekmezmi aceba?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
BU olayı eskiden yöneticisi olduğum fabrikanın servisinde olmuştu sizin vites telli mi mafsallı mı? Telliyse bu olayın aynısı olmuştu ve onda 1-3-5 vitesler başta bir geçip bir gemediğinden yakınıyordu şöför sonra 1-3-5 vtesleri tamamen yok oldu. Sanayide ustaya gördüklerinde usta telin yerinden çıktığını söylemiş. Tabi bu ustaya kadar kime götürseler şanzıman sekromencinden tutunda bilya dişlilere kadar hepsi söylendi 1 ay boyunca

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Üstad biri yağ birisi içeriden halatların şanzımana bağlandığı yer var orasına baktır üstad aşınma yada kırılma olabilir başkada sorun çıkmaz sorun hic yoksa şanzuman içidir

GsLee

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
BU olayı eskiden yöneticisi olduğum fabrikanın servisinde olmuştu sizin vites telli mi mafsallı mı? Telliyse bu olayın aynısı olmuştu ve onda 1-3-5 vitesler başta bir geçip bir gemediğinden yakınıyordu şöför sonra 1-3-5 vtesleri tamamen yok oldu. Sanayide ustaya gördüklerinde usta telin yerinden çıktığını söylemiş. Tabi bu ustaya kadar kime götürseler şanzıman sekromencinden tutunda bilya dişlilere kadar hepsi söylendi 1 ay boyunca
Telli diye biliyorum ama dogru bilmiyoda olabilirim bu bilgi isime yarayabilir tesekkur ederim sabah bi ustaya gidicem ona baktiririm

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

GsLee

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Üstad biri yağ birisi içeriden halatların şanzımana bağlandığı yer var orasına baktır üstad aşınma yada kırılma olabilir başkada sorun çıkmaz sorun hic yoksa şanzuman içidir
Tamamdir abi sabah bi ustaya gidicem ona baktiririm

• Beğen
Tepkiler: Kaan.