İnsignia 1.6 turbo

batuhankocakanat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar. Çok sevdiğim insigniama lpg taktırmaya karar verdim. Çok araştırdım prins vsı2 de karar kıldım. Sizinde değerli yorumlarınızı almak isterim. Şimdilik çelik sübap olayını düşünmüyorum. Yağlama sistemide taktırcam. inşallah sübap olayına gerek kalmaz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Guzel tercihte ..Ayni sistemin benzin kullanani da var yanilmiyorsam o daha ii

SM-C101 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
prins bu işin piri... en ufak montaj sonrası sorunu kabul etmeyip takan kişiye hemen düzelttirin tabi sorun hissederseniz...

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Kararınıza saygı duyuyorum , fakat böyle keyifli ünitelere LPG uygulaması yapılmasını hiç yakıştıramıyorum.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

batuhankocakanat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç 5. aracım Bu kadar yakacağını hiç tahmin etmemiştim bu zamana kadar hiçbir aracıma lpg uygulatmadım düşünmedimde. Bende yakıştırmıyorum 100 tl ile 150 km yol yapıyorum yoksa bende taraf değilim. Kısacası mecburiyet. O sistemide sordum fırat kardeşim o fsi lara daha uygun dediler ama o daha iyi olursa ekonomidede çok dark yoksa o da olur tabiki. Araştırmalara devam ediyorum. Bugün başıma bişey geldi sizlerle paylaşmak istiyorum aracımın disk ve balataları yeni dün rot balans ve jant düzeltme yaptırdım. 130 km ile giderken orta sert frene bastığımda frende ve direksiyonda çok ağır olmasada titreme oluyor sorun sizce nedir? Şimdiden Teşekkürler

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yeni takılan disklerin ve balataların birbirine tam uyum sağlaması için biraz km yapılması gerekir. İleride bu titreme devam ederse yeni takılan disklere torna yaptırmanızı öneririm (Aracımın ön düzeni sağlam olduğu halde aynı sorunları ben de yaşadım, sıfır takılan disklere yapılan torna işleminden sonra durum düzeldi).

batuhankocakanat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarın uzun yola çıkacağım bu diskleri taktıralı galiba 2000 km yi geçti sorun balansta değil galiba geçenlerde aşırı yağmur yağdı galiba o zaman oldu dediğiniz gibi tornalatmak lazım galiba

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Disklerin ana düşmanı, sıcak haldeyken disklere gelen sudur.

batuhankocakanat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklısınız. Sökmesen görebilirlermi çizilmeyi? Şimdi arabadan indim frene basınca balata bitikmiş gibi tiz ses geliyor belli aralıklarla lastik döndükçe

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnsigna ve astra larda (yag) yerine benzin sistemi kullanan tanıdıklarım var ve memnunlar.
Hem yağı kontrol edip durma yükünden kurtuluyorsun.
Titreme konusunda (arac gövdesi titremiyor) sadece fren ve direksiyonda ise kesinlikle disk te balans vardır.