Insanlik Borcu

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah razı olsun sizden....Bizde opelim.net olarak daha önce bu tarz bi organizasyon yapmıştık il genelinden ciddi anlamda yardım gelmişti ve bunları Küçükyalı Çocuk Esirgeme Kurumuna teslim etmiştik.Eğer diğer üyelerimizde kabul ederse sizin öncülüğünüzde bu tarz bi organizasyonu tekrarlayabiliriz....
güzel bi organizasyon olur
hatta Kaan'ın yaptığı gibi hep beraber gidip bişeyler yapılabilir.

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Allah razı olsun sizden....Bizde opelim.net olarak daha önce bu tarz bi organizasyon yapmıştık il genelinden ciddi anlamda yardım gelmişti ve bunları Küçükyalı Çocuk Esirgeme Kurumuna teslim etmiştik.Eğer diğer üyelerimizde kabul ederse sizin öncülüğünüzde bu tarz bi organizasyonu tekrarlayabiliriz....
Maalesef ben Rusya da yasadigim icin Tr de onculuk yapma sansim yok. Ama saniyorumki gonullu arkadaslar opelim.net te gun belirleyip bir oncu olmadanda boyle bir organizasyon kurabilir. Yanliz bir konuyu hatirlatayim. Facebook ta okudum, buna benzer bir konu basligi altinda insanlar grup kurmus, yuvaya gidilmeye karar verilmis, 140 kisi kadar isim vermis,randevu ayarlanmis, gitme gunu gelince topu topu 4 kisi gitmis ! Onlari bekleyen cocuklara yapilabilecek en kotu sey heralde gelecegim deyipte gitmemek. O yuzden biranda gaza gelip "Gidelim" demeden once bir dusunmek lazim. Ama iddia ediyorum, eger giderseniz hayatta tatmadiginiz kadar buyuk bir mutluluk tadacaksiniz ! O cocuklar zaten sefaletle buyumeye alismis. O yuzden para ile alacaginiz hediye onlar icin olmasada olur. Ama sevgiye, ilgiye o kadar aclar ki ! Ben daha 3-4 kere gittim, alkoliklik gibi bir hal aldi bende :) Aklim devamli orada.
Ayrica Opelim.net yoneticileri bu tarz konulari devamli hatirlanmasi amacli basliga tasirlarsa faydasi olur diye dusunuyorum.

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
radyoda dinlemiştim...
bir sarhoş yolda giderken düşer elleri kirlenir o sırada ordan geçen yetim bir çocuğun başını okşar gibi yapıp çocuğun saçlarıyla ellerini temizler fakat çocuk başımı okşadı beni sevdi diye çok mutlu olunca adam cennetlik olur...
Yaptığınız gerçekten takdire şayan bir hareket tebrikle beraber takdir ediyorum

reallaz61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi program olursa bi şekilde muhakkak katılmak isterim. Yeterki olsun..

SSB_BASOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok önemli bi konuya deyinilmiş gözlerim doldu iyki hatırlattın arkadaşım sana cani gönülden katılıyorum:alkis:

Alperen38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oncelikle hemen soyliyeyim, oyle tuningti ,fikraydi, Opel di,falandi filandi gibi bir konu icin yazmiyorum.
Lafi fazla uzatmayayim. Daha evelde yazdigim gibi firsat buldukca internetten unicef e falan kredi kartiyla yardimda bulunuyordum. Ama hala vicdanim rahat degildi. (Afedersiniz) kicimi koltuktan kaldirmadan internetten bir sayfaya girip, 15-20 haneli kart kodumu girip cerez parama harcadigim kadar bir parayi onlara gondermemin yeterli olmadigi hissediyordum.
Sonuc olarak gecen hafta kimsesiz cocuklarin yasadigi yuvaya gittim. Konustum, ihtiyaclarini ogrendim. Ilac, oyuncak goturduk. Calistigim fabrikada 20 kadar gonullu topladim, boya, badana vs tamiratlarini yapacagiz.
Son iki gundur is cikisi ugruyorum. Ilk gun uzaktan kumandali arabalar aldim goturdum, bugun cukulata falan filan. Ve emin olun hayatta hic hissetmedigim kadar " Insan " hissettim kendimi. Cebimdeki son kurusa kadar harcadim ama onlarin gozundeki o mutluluk isigi , uzrime atlayip boynuma sarilmalari herseye degdi.
Sizden ricam, unutmayin o cocuklari !Haftada bir, ayda birde olsa bir gidin, bir baslarini oksayin, iki cukulata hediye edin ve yasarken cenneti gormek neymis anlayacaksiniz ! Hepimizin cocuklari var. Hepimiz onlar icin canimizi vermeye haziriz. Ama her cocuk bizim cocugumuz kadar sansli degil. Kisacik bir sure icin bile olsa, o kucuklerede tattirin o mutlulugu !
Cok duygu somurusu gibi oldu, kusura bakmayin. Eger yazmasaydim, bu gece rahat uyuyamazdim.
Daha detayli bilgileri internetten bulabilirsiniz. Ben sizin icin bir tanesini buldum : http://www.shcek.gov.tr/default.asp
bravo:good::alkis::good::alkis:allah sizden ve sizin gibilerden razı olsun inşallah bende aranızdayım...

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkes üstüne düşeni yapmalı ve kimse kimseyi uyarmadan hatırlatmadan tebrikler.

insanlık görevlerimizi yapmalıyız...